Zlatica Gregorová Rôzne

Čas na relax je tu: V Šali a okolí vás zabaví šport aj kultúra

Po daždivých dňoch opäť vykúka slnko a prináša radosť a pohodu. Vybehnite do prírody alebo navštívte niektorú z víkendových akcií.

Ilustračný obrázok k článku Čas na relax je tu: V Šali a okolí vás zabaví šport aj kultúra
Foto: Zlatica Gregorová

Rodinu alebo priateľov môžete prekvapiť napríklad aj návštevou podujatí. V ponuke je kultúra aj šport, na ktoré môžete zájsť v Šali aj okolí.

KULTÚRA

25. máj 2019, 18.00 hod., DK Hájske

KEPEŽDSKÁ OCHUTNÁVKA VÍN

Podujatie pre občanov dediny aj návštevníkov organizuje Kepeždský štek, Slovenský zväz záhradkárov, Obec Hájske a Kepeždanka. Okrem degustácie rôznych odrôd vína sa budete môcť zabaviť v príjemnej spoločnosti.

22.-26. máj 2019, DK Šaľa

ZLATÁ PRIADKA

Prezentácia detskej tvorby v divadelníctve je ústrednou myšlienkou 48. ročníka celoslovenského podujatia. Víťazi, ktorí predvedú najlepšie výkony postúpia na ďalšie festivaly, ktoré ich môžu posunúť opäť o krok vyššie. Podporiť ich svojou návštevou, môžete aj vy.

1.- 30. máj 2019, Dom ľudového bývania Šaľa

ZOLTÁN MIKÓ – výstava ručných prác mojej mamy z Gemera

Margita Mikóová mala záľubu vo vyšívaní. V jej tvorbe, ktorá bola jej veľkou záľubou, sa vyskytujú nielen tradičné vzory gemerskej výšivky, ale i vlastné motívy. Počas prehliadky uvidíte vyšívané obrusy, obrúsky a textílie i háčkované dečky.

Otváracie hodiny: Utorok – sobota: 9.00 – 12.00, 12.30 – 17.00 hod.

18. máj 2019, 14.00 hod., Dom ľudového bývania Šaľa

ŠPORT

HÁDZANÁ

25. máj 2019, 18.00 hod., Mestská športová hala Šaľa

Do tretice sa o bronz bude bojovať na domácej palubovke. Muži z HKM Šaľa odohrajú tretí duel, ktorý pre nich bude rozhodujúcim pre zisk medailovej pozície. Nezabudnite ich prísť podporiť svojim potleskom.

HKM Šaľa – HC Štart Nové Zámky

FUTBAL

25. máj 2019, 17.00 hod., FK Veča

Oblastný futbalový zväz Nitra

VI. liga ObFZ NR 

FK Betonáris Šaľa – FK Janíkovce

26. máj 2019, 17. 00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

III. liga TIPOS 

FK Slovan Duslo Šaľa – FC Slovan Galanta

26. máj 2019, 12. 00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

II. liga MŽ U13 ZsFZ 

FK Slovan Duslo Šaľa – FC Slovan Galanta

26. máj 2019, 10. 00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

 II. liga SŽ U15 ZsFZ 

FK Slovan Duslo Šaľa – FC Slovan Galanta

KINOTIPY KINA ŠAĽA

26.máj 2019, 20.00 hod.

Daddy Cool (Daddy Cool)

Réžia: Maxime Govare  •  Scenár: Maxime Govare, Noémie Saglio  •  Kamera: Gilles Henry  • Hudba: Mathieu Lamboley  •  Hrajú: Vincent Elbaz, Laurence Arné, Grégory Fitoussi, Bernard Le Coq, Vanessa Demouy, Michel Leeb, Jean-François Cayrey, Herrade Von Meier

Daddy Cool, slávny hit Boney M, dal názov bláznivej komédii o štyridsiatnikovi, ktorý si doma založí materskú škôlku a vedie ju hlavne veľmi svojsky. Adriena odkopne jeho priateľka, pretože sa vôbec nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Bez zodpovednosti, bez ambícií, bez poriadnej práce, no i napriek tomu vždy v pohode. Keď sa spoznali, zábava bolo to najdôležitejšie. Časom ale všetci okolo dospeli… až na neho.

Adrien zostal tvrdohlavým flákačom a teraz sa nestačí čudovať, keď naň ho jeho priateľka Maude srší hromy a blesky. Už by chcela mať rodinu, ale nejde mať deti s dieťaťom. Adrien si ale zachová chladnú hlavu a vymyslí senzačný plán, ako ukázať, že je dospelý a zodpovedný rovnako ako ostatní dospelí a zodpovední.

26.máj 2019, 17.30 hod.

Ugly Dolls (UglyDolls)

Réžia: Kelly Asbury  •  Hrajú: Kelly Clarkson, Pitbull, Janelle Monáe, Emma Roberts, Nick Jonas, Bebe Rexha, Blake Shelton, Gabriel Iglesias, Wanda Sykes, Charli XCX, Leehom Wang, Lizzo

Postavičky UglyDolls si žijú svoj bezstarostný život v mestečku Uglyville, kde je vítané všetko iné,zvláštne, a nikto nikoho neposudzuje podľa toho, ako vyzerá. Moxy však nie je spokojná, a preto nahovorí niekoľko svojich kamarátov, aby odišli z malého mesta a vydali sa hľadať „Veľký svet“, kde má každá hračka skutočného parťáka – ľudské dieťa. Objavia však niečo iné… Inštitút dokonalosti je zariadenie, v ktorom vychovávajú dokonalé hračky. Lenže vo väčšine prípadov je dokonalá iba fasáda, ktorá mnohých núti skrývať aj tie najmenšie chybičky krásy, ale vyhoveli prísnym kritériám

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM