Michaela Gálová Rôzne

Beh pre zdravší život

Ľudia žijú denno-denne hektickým životom naplneným stresom a povinnosťami. Mnoho z nich hľadá spôsob, ako sa uvoľniť a zbaviť napätia. Šport je jednou z najefektívnejších možností.

U mnohých je však na poslednej kolaji. Uprednostňujú fyzickú nečinnosť, vyhýbajú sa aktivite. Ľudia si našli mnoho výhovoriek, prečo nešportovať. Prekrývajú nimi vlastnú lenivosť. Tou najčastejšou výhovorkou je nedostatok času. No ten kto chce, čas si nájde.
Beh je ideálny šport pre zaneprázdnených. Je jednou z najprirodze­nejších fyzických aktivít človeka a nemusíte pri ňom hlboko siahať do peňaženky-nepotrebujete drahú výbavu ani navštevovať posilňovňu. Behať dokáže každý bez toho,aby sa učil zložitú techniku. Kdekoľvek a kedykoľvek. Na behanie je vhodný akýkoľvek terén, viac pozornosti však treba venovať výberu obuvi, aby bol dopad nohy pri behu vhodne odpružený. Šport všeobecne prospieva telesnému aj duševnému zdraviu.Pri vytrvalostných športoch sa uvoľňujú hormóny šťastia-endorfíny, ktoré zaručia zlepšenie nálady.Behanie podporuje a posilňuje funkciu pľúc a srdca, znižuje cholesterol a tlak krvi, podporuje krvný obeh. Pomáha proti osteoporóze, pretože zlepšuje pevnosť a hustotu kostí. Beh nie je vhodný pre ľudí s poškodenými kĺbmi. Hrádza aj les v našom meste sú vhodným aj obľúbeným miestom. Kúsok prírody, ktorý je na dosah ruky, ponúka viacero možností, ako rozhýbať telo. Stačí sa len vzoprieť sám sebe a vydať sa za športom. Športujete predsa pre seba.

behanie
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM