Zlatica Gregorová Kultúra

Ako som vozil Nórov: Do Šale zavíta veselý autobusár, porozpráva o svojej knihe

V mestskej knižnici sa bude konať zaujímavé podujatie. Knihomoli a sympatizanti zábavnej literatúry majú dvere otvorené.

Ilustračný obrázok k článku Ako som vozil Nórov: Do Šale zavíta veselý autobusár, porozpráva o svojej knihe
22
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Mestská knižnica Jána Johanidesa pozýva verejnosť na stretnutie s Ondrejom Sokolom. Jeho dielo Ako som vozil Nórov po vydaní okamžite zasiahlo srdcia čitateľskej verejnosti a tak o ňom príde porozprávať aj do nášho mesta.

Najvtipnejší vodič

Ako informujú pracovníčky inštitúcie: „Prvý záblesk lúčov slávy Ondreja Sokola – azda najznámejšieho a najvtipnejšieho slovenského profesionálneho vodiča autobusov zasiahol, keď na istom portáli vyšiel jeho debutový́ článok a internet vybuchol. Okamžite sa katapultoval medzi najobľúbenejších blogerov a s každým ďalším príspevkom narastal tlak, aby texty vydal knižne.

Voziť̌ Nórov v MHD nie je totiž len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku, ale podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda…

Spomínaný debut vyšiel Ondrejovi Sokolovi vlani a pretože kniha zaznamenala obrovský úspech, bolo potrebné urobiť dotlače. „Tým sa Ondrej Sokol zaradil medzi slovenských spisovateľských bestselleristov. Svojich fanúšikov nenechal dlho čakať a koncom roka 2019 ho nasledovalo aj druhé pokračovanie, ktoré príde predstaviť aj do Šale,“ približujú šalianske knižničiarky.

Ako v autobuse

Ak si chcete vypočuť úryvky z knihy, opýtať sa autora na to, čo vás zaujíma, stačí ak 18. novembra 2019 o 18.00 hod. zavítate priestorov šalianskej Mestskej knižnice Jána Johanidesa. Neváhajte, pretože kapacitu divákov prispôsobili autobusu českej výroby SOR BN8,5, takže besedy sa môže zúčastniť nanajvýš 30 knižných fajnšmekrov.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z nedávnej Burzy stredných škôl v Šali.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

V Šali bola Burza stredných škôl: Sálu zaplnilo 20 prezentačných stánkov, FOTO
22
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM