Nikoleta Kováčová Šport

Mladík z Volkoviec neprestáva udivovať svet pretekov Spartan. Pred pár dňami skončil vo svojej vekovej kategórii tretí na svetovom šampionáte s prívlastkom ultra.

Ilustračný obrázok k článku V KRAJI máme skutočný TALENT: Má BRONZ z majstrovstiev sveta v Spartan Race Ultra
4

Vlani v novembri sa Adam Chren z Volkoviec predstavil na Majstrovstvách sveta Spartan Race. Na pretekov v Grécku, v tzv. Trifecte vo vekovej kategórii 18–24 rokov si vybojoval zlato.

Povzbudený úspechom sa rozhodol, že to skúsi aj na svetovom šampionáte s prívlastkom ul­tra.

Ultra svet

Majstrovstvá sveta Spartan Race Ultra sa konali vo francúzskom lyžiarskom stredisku Morzine. Ak sa vám už samotný Spartan zdá náročný, tak Adam musel na ultra šampionáte zvládnuť toto:

• odbehnúť 57-kilometrovú trať
  • s prevýšením 3 650 metrov
  • popasovať sa so 77 prekážkami.

V jeho vekovej kategórii preteky v limite 15 hodín dokončilo 14 účastníkov. Adamovi to trvalo takmer 10 hodín, jeho cieľový čas bol 9:35:21 a vyniesol ho na 3. miesto.

Bronzová premiéra

Ultra preteky išiel na svetovej úrovni Adam Chren po prvý raz. Pripraviť sa na ne nebolo jednoduché. Ako povedal pre SME, hráva totiž aj futbal za Žitavany.