Anton Hrachovský Hokej

Zámčanka Nikola zažiarila v reprezentácii: Po návrate ju čakala písomka v škole, FOTO

Mladá Novozámčanka je oporou reprezentačného výberu do 18 rokov, no skúsenosti má už aj s kategóriou žien. Ako ju po úspešnom šampionáte privítali v škole a kto je jej hokejovým vzorom?

Ilustračný obrázok k článku Zámčanka Nikola zažiarila v reprezentácii: Po návrate ju čakala písomka v škole, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Facebook Nikoly Zimkovej

Jednou z najvýraznejších postáv MS A-divízie 2019 bola brankárka z Nových Zámkov Nikola Zimková. Zaujala svojím výkonom, vďaka ktorému sa mladé Slovenky ocitnú po prvýkrát v histórii medzi najlepšími hokejovými krajinami sveta vo vekovej kategórii do 18 rokov.

Po víťaznom dueli proti Nemkám sa slovenskou šatňou ozývala ľudová hudba. V kabíne hrá tento štýl často. „Väčšinou počúvame hudbu tohto žánru,“ hovorí s úsmevom 15-ročná brankárka slovenskej reprezentácie a Lokomotívy Nové Zámky.

Skúsenosti aj so ženskou kategóriou

Aktuálne figuruje Nikola medzi náhradníčkami na výcvikový tábor a ženský Turnaj štyroch krajín, ktorý sa bude začiatkom februára konať vo francúzskom Epinale.

Nepôjde o jej prvú skúsenosť so ženskou kategóriou. „Je to moja druhá skúsenosť, nakoľko som v decembri absolvovala so ženami prípravný zápas v Rakúskom meste Linz,“ prezrádza mladá Novozámčanka, ktorá má na klubovej úrovni aj skúsenosti so ženským hokejom vo Zvolene a v Bratislave.

Na šampionáte A-skupiny 1. divízie MS v Rakúsku odchytala 5 duelov, v ktorých si pripísala 95%-nú úspešnosť zákrokov a priemer 0,95 inkasovaného gólu na zápas.

Z 80 striel pustila mladá Novozámčanka za svoj chrbát iba štyri a pripísala si jedno čisté konto.

„Mojou najsilnejšou stránkou v bráne je psychika a najväčším nedostatkom je rýchlosť, na ktorej tvrdo pracujem,“ skromne opísala svoje silné i slabé stránky slovenská reprezentantka.

Po návrate na Slovensko ju pred tipsportligovým zápasom s majstrovskou Banskou Bystricou vrelo privítali novozámockí diváci i vedenie klubu. V škole ju však žiadne úľavy nečakali. „Privítali ma písomkou hneď na prvej hodine,“ povedala s úsmevom na tvári mladá brankárka.

Fandí Lacovi aj Košarišťanovi

Jej najväčším športovým vzorom je Ján Laco. „Motivujú ma aj iní dobrí brankári, medzi ktorých patrí aj Andrej Košarišťan,“ spomenula jeden zo svojich vzorov – brankára Nových Zámkov, ktorý jej po návrate venoval svoju hokejku.

Sezónu 2018/2019 dochytá Nikola Zimková v drese novozámockej Lokomotívy. „Sezónu určite dochytám v Nových Zámkoch, o tej nasledujúcej som ešte nerozmýšlala,“ dodala Nikola.

Nižšie prikladáme dve videá – na prvom je gólový zostrih z rozhodujúcej výhry Sloveniek nad Nemkami, na tom druhom si môžete vychutnať radosť slovenských dievčat po postupe medzi hokejovú elitu.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Brankárka HK Lokomotíva Nikola Zimková
8
Galéria
Zdroj: Facebook Nikoly Zimkovej
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM