Anton Hrachovský Správy

Zámčania si uctili pamiatku zavraždenej dvojice: V centre mesta sa rozhoreli sviečky, VIDEO+FOTO

Od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ubehol presne rok. Túto tragickú udalosť si pálením sviečok pripomenuli aj obyvatelia Nových Zámkov.

Zdroj: Dnes24.sk

Podobne ako v iných slovenských mestách, aj v Nových Zámkoch sa vo štvrtok 21. februára 2019 konalo verejné zhromaždenie ako spomienka na novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Dvojicu zavraždili 21. februára 2018 v jej dome vo Veľkej Mači. Verejnosť sa o tom dozvedela v pondelok 26. februára.

Spomínali aj Nové Zámky

Pri príležitosti smutného výročia zorganizovala iniciatíva Za slušné Slovensko zhromaždenia v 36 slovenských mestách, rovnako aj na 22 miestach v zahraničí.

V Nových Zámkoch sa na Hlavnom námestí zišlo odhadom 40 obyvateľov. Pred aj po príhovore prišlo na rad hromadné pálenie sviečok pri soche Svätej trojice.

„To, že tu dnes stijíme, dokazuje, že nezabúdame a sme odhodlaní sa kedykoľvek vrátiť, keď bude treba vyjadriť náš názor,“ znel odkaz organizátorov pietneho stretnutia.

Z vraždy sú zatiaľ obvinené štyri osoby – Alena Zs., ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Všetci sú vo väzbe. Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry súviselo zavraždenie oboch mladých ľudí výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov s prácou novinára.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Novozámčania si uctili pamiatku zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
10
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM