Anton Hrachovský Šport

Začína hádzanárska extraliga: Medzi elitou bude bojovať aj tím z Nových Zámkov

Nový ročník extraligy hádzanárov je za dverami. Opäť sa v ňom predstaví stálica slovenskej hádzanárskej scény - klub MHC Štart Nové Zámky.

Ilustračný obrázok k článku Začína hádzanárska extraliga: Medzi elitou bude bojovať aj tím z Nových Zámkov
Foto: Anton Hrachovský

Nový ročník extraligy hádzanárov odštartuje už v piatok 31. augusta dvoma zápasmi. Klub MHK Piešťany je nováčik a v desaťčlennej súťaži nahradí „béčko“ Tatrana Prešov. Hrací formát sa nezmenil, držiteľ slovenského titulu, ktorý obhajuje Prešov, bude známy najneskôr 2. júna. Medzi elitou majú už tradične zastúpenie aj Nové Zámky v podobe klubu MHC Štart Nové Zámky.

Úvodné stretnutie sezóny 2018/2019 je na programe medzi HK Agro Topoľčany a ŠKP Bratislava (piatok, 18.00), o 19.00 h si zmerajú sily Slovan Modra a HKM Šaľa. V sobotu 1. septembra (18.00) sa odohrajú tri zápasy: Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica, Strojár Malacky – MHK Piešťany a MHC Štart Nové Zámky – HC Sporta Hlohovec.

Extraliga ponúkne 10 tímov a 18 kôl

„Máme desať účastníkov s jednou podstatnou zmenou, ešte raz gratulujem Piešťanom k postupu. Základná časť bude mať osemnásť kôl. Prvá šestka absolvuje desaťkolovú nadstavbu, tímy na siedmom až desiatom mieste zabojujú dvojkolovo. Play off o majstra sa začne prvými semifinálovými duelmi v posledný aprílový víkend,“ povedal riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Na najvyššiu súťaž mužov čaká druhý ročník s názvom Slovnaft Handball Extraliga. „Pred rokom sme vytvorili novú značku. Minulú sezónu hodnotím ako dobrý výsledok s určitými výsledkami, návštevnosť bola viac ako 48.000 ľudí. Okrem toho sme v spolupráci s televíziami odvysielali osemnásť stretnutí extraligy a jeden pohárový zápas. Na stránke SZH sme odvysielali 125 duelov. Začiatok bol pozitívny, všetko je o tom, aby sme pokračovali spoločne s klubmi,“ uviedol viceprezident zväzu Ernö Kelecsényi.

Slovenská hádzaná hľadí k roku 2022, keď s Maďarskom usporiada v Bratislave a Košiciach majstrovstvá Európy. „Pred rokom sme snívali o tejto možnosti, dnes je to fakt. Je pred nami veľmi zaujímavé obdobie. Musíme sa pripraviť na to, čo na nás čaká v roku 2022. S klubmi treba nachystať hráčov, ktorí budú reprezentovať Slovensko na šampionáte na vysokej úrovni,“ uzavrel Kelecsényi.

Program 1. kola Slovnaft Handball Extraligy 2018/2018

  • HK Agro Topoľčany – ŠKP Bratislava (18.00)
  • Slovan Modra – HKM Šaľa (19.00)
  • Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica
  • Strojár Malacky – MHK Piešťany
  • MHC Štart Nové Zámky – HC Sporta Hlohovec (všetky 18.00)

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM