Anton Hrachovský Správy

Výstraha pre okres Nové Zámky: Vysoké horúčavy, udrieť môžu aj búrky s krúpami

Pripravte sa na poriadne vysoké teploty. Okrem toho meteorológovia varujú pred búrkami s krúpami. Pozrite, v akom období by ste si mali dávať pozor.

Ilustračný obrázok k článku Výstraha pre okres Nové Zámky: Vysoké horúčavy, udrieť môžu aj búrky s krúpami
Zdroj: TASR

Nebezpečné horúčavy

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok 10. júla výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami. „V okrese Nové Zámky sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu až 35 °C,“ informuje SHMÚ. Výstraha platí v čase od 14:00 do 18:00.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozorňujú meteorológovia.

Hlásia aj dážď s krúpami

Ako informuje SHMÚ, v okrese Nové Zámky sa ojedinele očakáva aj výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Výstraha prvého stupňa je vydaná na pondelok 10. júla 2017 od 6:00 do 20:00 hodiny.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20–40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18–23 m/s (65–85 km/h),“ informujú meteorológovia na svojom webe. Zároveň prpomínajú, že pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM