Anton Hrachovský Správy

Výbuch prešovskej bytovky: Nové Zámky sa pripoja k pomoci pre metropolu Šariša

Aj radnica v Nových Zámkoch sa pridá k podpore obetí výbuchu plynu, ktorý otriasol Prešovom. Rozhodli o tom poslanci na svojom rokovaní.

Ilustračný obrázok k článku Výbuch prešovskej bytovky: Nové Zámky sa pripoja k pomoci pre metropolu Šariša
35
Galéria
Zdroj: TASR

Samospráva z Nových Zámkov sa pripojí k tým, ktorí sa rozhodli pomôcť obetiam ničivého a tragického výbuchu plynu v prešovskom paneláku a tiež pozostalým nedávnej nehody autobusu pri Nitre. Pri oboch tragédiách prišlo o život niekoľko ľudí, vrátane detí.

Pomoc Nových Zámkov Prešovu a Kolíňanom

Primátor Otokar Klein totiž na decembrovom (11.12. 2019) mestskom zastupiteľstve predložil návrh zaslať do Prešova finančnú pomoc vo výške 5-tisíc eur. Jeho myšlienku podporili aj poslanci a viacerí prisľúbili prispieť na transparentný účet metropoly Šariša aj z vlastných prostriedkov.

Rovnako poslanci súhlasili s návrhom primátora poskytnúť finančnú pomoc 1-tisíc eur na pomoc pre siroty z obce Kolíňany, ktorých rodičia zahynuli pri novembrovej tragickej havárii autobusu.

Číslo oficiálneho účtu, ktorý na posielanie finančnej pomoci obetiam výbuchu zriadilo mesto Prešov, je SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229. Ako variabilný symbol treba uviesť 6122019. Aktuálne je na účte vyzbieraných takmer 2,33 milióna eur.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Výbuch plynu v Prešove: Došlo k nemu na Sídlisku III
35
Galéria
Zdroj: Peter Hugo Hudak
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM