Anton Hrachovský Samospráva

Radnica v Zámkoch plánuje miliónové výdavky: Blíži sa diskusia o rozpočte na rok 2020

Na decembrovom mestskom zastupiteľstve by mala prísť na rad aj debata o rozpočte mesta. Vedenie opäť ráta s viacerými investíciami.

Ilustračný obrázok k článku Radnica v Zámkoch plánuje miliónové výdavky: Blíži sa diskusia o rozpočte na rok 2020
Foto: Anton Hrachovský

K pravidelným činnostiam radnice patrí príprava rozpočtu na nasledujúci rok samosprávy. Vedenie mesta zverejnilo návrh rozpočtu na rok 2020, o ktorom sa bude debatovať na blížiacom sa zasadnutí mestského zastupiteľstva. To sa bude konať 11. decembra 2019 a bude, tak ako inokedy, verejné.

Rozpočet Nových Zámkov na rok 2020

dokumentu zverejnenom na webe mesta vyplýva, že radnica ráta s viacerými investíciami a výdavkami.

Pri nákupe dopravných prostriedkov sa uvažuje so sumou 62-tisíc eur, na prípravné a projektové dokumentácie radnica navrhuje minúť 50-tisíc eur.

Splácanie úverov by malo vyjsť na takmer 3 milióny eur a pre realizáciu stavieb a ich technického zhodnotenia ráta návrh so sumou necelých 3,37 milióna eur.

Skoro 330-tisíc eur má ísť na marketing, propagáciu a cestovný ruch. Odpadové hospodárstvo zhltne podľa návrhu 2,5 milióna eur. Len o pár desiatok tisíc eur viac má ísť do komunikácií. Návrh ráta aj s výdavkami na plánovanie, manažment a kontrolu a to vo výške viac ako 10 miliónov eur.

Do oblasti vzdelávania chce radnice investovať vyše 13 miliónov eur, do športu necelých 550-tisíc eur, do kultúry 730-tisíc eur a pre „prostredie pre život“ niečo málo cez 1 milión eur.

Daňové príjmy mesta by podľa návrhu mali dosiahnuť takmer 18 miliónov eur, tie nedaňové odhaduje radnica na 3,5 milióna eur. Celkové príjmy by mohli dosiahnuť skoro 34,5 milióna eur. Rovnaká suma figuruje na strane navrhovaných výdavkov.

Mestská príspevková organizácia Novovital by mala podľa návrhu hospodáriť so sumou 2,7 milióna eur, vyše milióna by malo pritiecť z mestskej kasy.

Plánované investície

Medzi plánovanými investíciami na rok 2020 sa ocitli napríklad projektové dokumentácie na výstavba cesty na Mederskej a Fajkovej ulici, amfiteáter, rekonštrukciu vybraných sektorov Hlavného námestia, parkovisko pri železničnej stanici, osvetlenie mestského úradu, Melišov a park Hliník, ihriská na Čerešňovej ulici, verejná toalety na Hlavnom námestí ale aj pre Štadión na Sihoti.

Ďalej plánuje mesto minúť napríklad 25-tisíc eur na softvér „pasport zelene“, 40-tisíc na nákup osobného automobilu, 20-tisíc na nové bezpečnostné kamery, 600-tisíc na ďalšiu várku krytov na kontajnery, 3-tisíc eur na monitorovacie zariadenie pre seniorov, 120-tisíc na semafory, 40-tisíc na detské ihriská a 1,2 milióna eur na obnovu ciest.

Návrh rozpočtu bolo možné pripomienkovať desať dní až do 1. decembra 2019. Poslanci o ňom budú rokovať na svojom zasadnutí zvolanom na 11. decembra.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM