Anton Hrachovský Správy

V zámockom okrese bolo v roku 2018 množstvo požiarov: Škody za vyše štvrť milióna

V uplynulom roku vznikla v okrese Nové Zámky vyše stovka požiarov. Na svedomí majú mnohotisícové škody.

Ilustračný obrázok k článku V zámockom okrese bolo v roku 2018 množstvo požiarov: Škody za vyše štvrť milióna
3
Galéria
Zdroj: TASR

Počas jarných a letných mesiacov sa zvyšuje riziko vzniku požiarov. Najčastejšou príčinou býva zakladanie ohňa v lese, prípadne v jeho blízkosti či zahadzovanie cigaretových ohorkov a zápaliek do suchej trávy.

Požiare v okrese Nové Zámky v roku 2018

„Môžeme konštatovať, že hlavnými príčinami väčšiny požiarov je porušovanie zásad protipožiarnej bezpečnosti,“ hlási Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Nových Zámkoch.

„V roku 2018 vzniklo na území okresu Nové Zámky 141 požiarov s priemernou škodou 258 585 eur. Uchránené hodnoty boli vyčíslené na 1 784 860 eur. V súkromnom a osobnom vlastníctve bolo spôsobených 66 požiarov so škodou 218 490 eur,“ uvádza sa v dokumente, ktorý vydala Dobrovoľná požiarna ochrana v Nových Zámkoch.

Aj v aktuálnom roku 2019 už vzniklo niekoľko požiarov. Medzi najväčšie v Nových Zámkoch možno zaradiť nedávny požiar budovy v areáli Elektrosvitu či požiar budovy pri železničnej stanici.

Dôležitá je prevencia

Ako upozorňujú dobrovoľní hasiči, najdôležitejšou je pri predchádzaní požiarom prevencia. Medzi základy patrí dodržiavanie podmienok pri skladovaní horľavých látok, inštalácii tepelných spotrebičov či upozorňovanie užívateľov lesných pozemkov. Dôležitá je aj spolupráca hasičov so súkromne hospodariacimi roľníkmi.

Zabúdať samozrejme nemožno na zvyšovanie preventívno-výchovného pôsobenia na občanov a to hlavne upozorňovaním na zákaz vypaľovania suchých porastov počas dlhodobo suchého počasia.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Horiaca budova v Zámkoch: Predbežnú škodu vyčíslili na vyše 130-tisíc eur
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM