Anton Hrachovský Správy

V Mani pri Nových Zámkoch chystajú novinku: V obci sa rozbehne bezplatné wifi

V ďalšej z obcí novozámockého okresu pribudne bezplatné Wi-Fi pripojenie. Postará sa o to miestny obecný úrad v spolupráci s Úradom podpredsedu vlády SR.

Ilustračný obrázok k článku V Mani pri Nových Zámkoch chystajú novinku: V obci sa rozbehne bezplatné wifi
Zdroj: Pixabay.com

Obyvatelia obce Maňa v okrese Nové Zámky sa môžu tešiť na realizáciu projektu Budovanie bezplatnej Wifi siete v obci Maňa. Miestny obecný úrad naň získal dotáciu od Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu.

Bezplatné Wi-Fi v obci

„Obec podpísala zmluvu s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu o poskytnutí dotácie 12 825 eur pre projekt,“ informuje Obecný úrad v Mani na svojom webe.

Päť prístupových Wi-Fi bodov bude umiestnených na budove obecného úradu, ďalšie tri majú byť pri Námestí Milana Rastislava Štefánika.

Samotná obec sa bude na investícii spolupodieľať sumou 675 eur, čo predstavuje 5 % z celkového rozpočtu projektu. Celková výška plánovanej investície je 13 500 eur. V súčasnosti prebieha podľa obecného úradu kontrola procesu verejného obstarávania dodávateľa prác.

Možnosť zriadenia bezplatného Wi-Fi pripojenia získali nedávno aj dve ďalšie obce novozámockého okresu. Komoča a Tvrdošovce za to vďačia iniciatíve WiFi4EU, ktorú má pod palcom Európska komisia.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM