Anton Hrachovský Správy

V Komárne uzavreli Vážsky most pre nákladiaky: Presmerované sú na Nové Zámky

Dopravnú situáciu v Nových Zámkoch skomplikuje uzávierka ďalšieho z mostov. Tentoraz ide o Vážsky most v Komárne.

Ilustračný obrázok k článku V Komárne uzavreli Vážsky most pre nákladiaky: Presmerované sú na Nové Zámky
Zdroj: TASR

Vážsky most v Komárne je v kritickom stavebno-technickom stave a tak prišlo k zákazu prejazdu nákladných vozidiel. Nosnosť mu bola znížená z 25 ton na 15 ton. Prednedávnom začala jeho plánovaná dlhodobá oprava, ktorá zasiahne aj do dopravnej situácie v Nových Zámkoch.

Od piatku 20. septembra 2019 od 13:00 bude cez Vážsky most v Komárne zakázaný prejazd všetkých vozidiel, ktorých celková hmotnosť presahuje 15 ton. Bez ohľadu na to, či majú v danom čase okamžitú hmotnosť pod vyznačenú hranicu alebo nie.

Obchádzka cez Nové Zámky

Preto je podľa Slovenskej správy ciest nutné, aby vozidlá ťažšie ako 15 ton použili od 20. septembra, od 13:00 obchádzkovú trasu.

Obchádzková trasa pre vozidlá s celkovou hmotnosťou viac ako 15 ton je značená po cestách Štúrovo – Nové Zámky – Komoča – Kolárovo – Komárno.

V Nových Zámkoch povedie obchádzková trasa po štátnej ceste II/563 od Kolárova cez Gúgsku ulicu, ulicu J.Simora, Nitriansku cestu.

K zámeru Slovenskej správy ciest (SSC) odkloniť ťažkú nákladnú dopravu smerom na naše mesto sa vyjadrila aj novozámocká radnica. Mestský úrad zaslal SSC ešte 13. augusta nesúhlasné stanovisko.

Argumentoval tým, že v súčasnosti je už jeden z mostov v Nových Zámkoch uzavretý. „Všetky obchádzkové trasy sa napájajú na hlavný ťah mestom, štátnu cestu 1/64, kde vznikajú dlhodobé dopravné zápchy. Dopravná situácia je na hranici udržateľnosti,“ vyjadrila sa radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM