Anton Hrachovský Šport Samospráva

Tenisový areál je už v správe Novovitalu: O ďalšom osude sa ešte rozhodne, VIDEO

Tenisový areál na Čerešňovej ulici je momentálne už v správe mestskej organizácie Novovital. Radnica uvažuje o jeho ďalšom prenájme. V hre je aj možnosť, že ostane v rukách mesta.

Zdroj: Dnes24.sk

Tenisový areál na Čerešňovej ulici v Nových Zámkoch je najnovšie v rukách mestskej príspevkovej organizácie Novovital. Rozhodli o tom poslanci na júnovom mestskom zastupiteľstve.

Zatiaľ sa postará mesto

K 31. marcu 2019 ukončila radnica nájomný vzťah s predošlým nájomcom tenisového areálu. Keďže je potrebné objekt kurtov revitalizovať a renovovať, prišlo na rad rozhodovanie, ako ďalej. Mestské zastupiteľstvo malo v júni 2019 na výber z troch možností, ako s areálom naložiť:

  • priamy prenájom areálu
  • zverenie do správy Novovitalu
  • prenájom nehnuteľností formou obchodnej verejnej súťaže

Na potrebe renovácie a investície sa zhodol aj poslanecký zbor. Voľba nakoniec padla na prevod areálu kurtov do správy Novovitalu s tým, že radnica bude hľadať spôsob ako areál prenajať novému záujemcovi, ktorý ho zveľadí.

O takmer dva týždne neskôr, 19. júna, sa poslanci stretli s primátorom a zástupcami tenisovej verejnosti v areáli kurtov na obhliadke objektu. Výsledkom stretnutia je dohoda, že všetci zúčastnení si do 1. júla 2019 premyslia ako ďalej.

Najbližšie sa poslanci dostanú k rozhodovaniu o osude areálu pravdepodobne na septembrovom zastupiteľstve. „Do júla by sme chceli, aby bola známe také riešenie, ktoré je momentálne situácii prijateľné pre každého zo zúčastnených. Do septembra by sme chceli mať k dispozícii štúdiu a víziu, ako by sme to chceli urobiť. Bude to témou mestského zastupiteľstva, na ktorom by mali rozhodnúť poslanci. Každopádne, do konca roku 2020, prípadne 2021 tu chceme mať kompletný športový areál s infraštruktú­rou,“ povedal primátor Otokar Klein po stretnutí na tenisových kurtoch.

I keď prešiel areál nateraz do správy Novovitalu, podmienky obchodnej verejnej súťaže boli súčasťou materiálu, o ktorom poslanci rokovali. V prípade budúceho prenájmu sa teda dá očakávať niečo v podobnom znení.

Spomenúť môžeme napríklad prekrytie dvoch tenisových kurtov halou s pevnou konštrukciou, výmenu oplotenia na kurtoch, rekonštrukciu lavičiek a sedačiek, výmenu podložia na všetkých tenisových kurtoch, opravu a renováciu polievania, vybudovanie tribúny na sedenie, skladu, úpravu a rozšírenie parkovacej plochy, zelene a okolia kurtov.

Ďalej sa medzi nimi nachádzala rekonštrukciu tenisovej haly ,,Hard" (výmena povrchu, renovácia sociálnych zariadení, renovácia šatní a spŕch) a vybudovanie športovo-zábavnej zóny pre deti (ping-pong, bedminton).

Časť poslancov tiež navrhovala zaviazať prípadného nového nájomcu zmluvnou pokutou v prípade nesplnenia všetkých podmienok. Poslanec Peter Podbehlý prišiel s návrhom vybudovať namiesto klasickej halu nafukovaciu. Ako argument uviedol nižšie realizačné náklady a kratší horizont realizácie.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Poslanci a primátor si obhliadli tenisový areál na Čerešňovej ulici
16
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM