Anton Hrachovský Samospráva

Občania uspeli s petíciou: Centrum pre bezdomovcov na Bratislavskej nevznikne, VIDEO

Obyvatelia Nových Zámkov uspeli s petíciou proti výstavbe centra pre bezdomovcov. To malo vzniknúť madzi panelákmi na Bratislavskej ceste.

Zdroj: Dnes24.sk

O vyhovení petícii informoval primátor Nových Zámkov Otokar Klein na neplánovanom zastupiteľstve, ktoré zvolal na popud 12 poslancov. Rokovacia miestnosť sa netradične naplnila obyvateľmi, ktorí si neželali výstavbu centra osobnej hygieny a nízkoprahového denného centra na sídlisku medzi panelákmi. Ich petícia rátala vyše 2600 podpisov.

Petícii proti centru sa vyhovelo

„Petícii obyvateľov som vyhovel z dôvodu, že si vážim názor obyvateľov nášho mesta a ctím si ich ústavné právo,“ povedal počas zastupiteľstva primátor Otokar Klein. „Zariadenie malo slúžiť na zabezpečenie základnej hygieny a výmenu šatstva pre ľudí bez domova. V žiadnom prípade nemalo ísť o miesto trvalého zhromažďovania sa alebo bývania tejto skupiny ľudí,“ dodal Klein.

Člen petičného výboru Ladislav Rozsnyo je rád, že situácia ohľadom Bratislavskej cesty dopadla, ako dopadla. „Nemali by sme sa baviť o výhre, lebo v takom prípade musí niekto aj prehrať. Je však dobré, že ľudia sa angažovali a zaujímajú ich veci verejné,“ povedal Ladislav Rozsnyo.

Záujem občanov o veci verejné ocenil poslanec Peter Mészáros. „Vítam rozhodnutie obyvateľov, že si prišli povedať svoj názor, je to ich legitímne právo. Možnože na viacerých mestských zastupiteľstvách by sme názor občanov privítali,“ vyjadril sa po zastupiteľstve Peter Mészáros. Dodal, že bude jedným z tých, ktorí budú navrhovať zapojenie verejnosti do projektov ešte predtým, ako pôjdu konkrétne materiály na hlasovanie do zastupiteľstva.

Viac z reakcií primátora Otokara Kleina a poslanca Petra Mészárosa si môžete pozrieť vo videu. Vyjadrenie člena petičného výboru Ladislava Rozsnya a vedúcej odboru sociálnych vecí, školstva a kultúry Mestského úradu Denisy Felixovej prinesieme zajtra.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Desiatky obyvateľov sa zúčastnili mestského zastupiteľstva v Nových Zámkoch
2
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM