Lucia Lauková Správy

Stovky nábojov a zbrane v dome dôchodcu: Mužovi (74) hrozí 10 rokov väzenia

Počas domovej prehliadky zaistili policajti v dome 74-ročného muža zbrane a strelivo. Majiteľ, na ich držanie však podľa vyšetrovateľa nemal povolenie. Hrozí mu dlhý pobyt za mrežami.

Ilustračný obrázok k článku Stovky nábojov a zbrane v dome dôchodcu: Mužovi (74) hrozí 10 rokov väzenia
Zdroj: Policajný zbor SR

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 74-ročného Štefana Cs. zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru, Michal Slivka. „Trestného činu sa mal dopustiť tým, že si mal zadovážiť a prechovávať zbrane a strelivo bez povolenia,“ uviedol Michal Slivka.

Zbrane a stovky kusov streliva

Zbrane a strelivo podľa hovorcu zaistili policajti priamo v dome obvineného muža. „Počas domovej prehliadky v jednej z obcí v okrese Galanta policajti zaistili pištoľ, telo zbrane s odstráneným výrobným číslom, telo zbrane s hlavňou, tlmiče výstrelu, strelivo rôzneho kalibru (547 ks) a zariadenia a veci slúžiace na jeho výrobu (bezdymný strelný prach a 832 ks striel),“ povedal hovorca Prezídia Policajného zboru, Michal Slivka.

Podomácky upravená zbraň

Podľa slov hovorcu Michal Slivku bola jedna zo zbraní československej výroby podomácky upravená. „Kriminalistickí experti zistili, že v prípade zbrane ide o jednovýstrelovú pištoľ československej výroby, oficiálne prerobenú na expanznú a následne podomácky prerobenú na streľbyschopnú, teda zakázanú zbraň. Rovnako, ako zakázaná zbraň, je podľa zákona o zbraniach a strelive posudzované aj telo zbrane s odstráneným výrobným číslom,“ prezradil Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

Mužovi hrozí až 10 rokov väzenia

Ako ďalej uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, v prípade tlmičov ide o zakázaný doplnok zbrane. „V súlade so zákonom o zbraniach a strelive musí byť aj nadobúdanie a držanie nábojov, rovnako, ako ich komponentov (nábojnice, zápalky, prachová náplň, strely a podobne),“ upozornil Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

„Štefan Cs. je stíhaný pod probačným a mediačným dohľadom. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov,“ dodal hovorca Prezídia Policajného zboru, Michal Slivka.

Stovky nábojov a zbrane v dome dôchodcu: Mužovi (74) hrozí 10 rokov väzenia
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM