Anton Hrachovský Hokej

Prvá profi zmluva medzi mužmi: Slávik podpísal kontrakt s MHC Nové Zámky, FOTO

Po minuloročnom pôsobení v rezerve sa prepracoval do prvého tímu. Útočník Sebastián Slávik podpísal s MHC profesionálny kontrakt.

Ilustračný obrázok k článku Prvá profi zmluva medzi mužmi: Slávik podpísal kontrakt s MHC Nové Zámky, FOTO
7
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

Vedenie MHC Nové Zámky si zaviazalo služby 18-ročného útočníka až do sezóny 2021/2022. Ide o prvého mladíka, ktorý po pôsobení v B-tíme podpísal prvú profi zmluvu.

Prvý tím – splnený cieľ

V prípade rodáka z Imeľa ide o prvý profesionálny kontrakt v doterajšej kariére. „Som veľmi rád, že som sa sem mohol dostať. A-tím Nových Zámkov bol môj cieľ už od 15 rokov. Som rád, že môžem byť súčasťou tejto organizácie na dlhšiu dobu,“ povedal po podpise svojej prvej profesionálnej zmluvy Sebastián Slávik (na snímke v popredí).

Pred sezónou 2018/2019 sa s tímom zúčastnil na turnaji ZUBR Cup v Česku, kde zasiahol do duelu s Přerovom. Rovnako sa predstavil v úspešných odvetách priateľských stretnutí s Havířovom a Prostějovom.

Bodovo najvýraznejšie sa však doteraz ukázal v oboch zápasoch Vyšehradského pohára – proti Dunaujvárošu (3:2 pp) i Nitre (4:0) bol autorom víťazných gólov.

Sezónu 2017/2018 strávil Slávik v rezervnom seniorskom tíme a sčasti aj v juniorke Nových Zámkov. V 32 zápasoch v prvoligovom B-tíme si pripísal 15 bodov (3+12), ku ktorým pridal 29 bodov (12+17) v 17 dueloch prvoligovej juniorky.

Pomohol pobyt v B-tíme

„Poviem vám pravdu, mne osobne ten B-tím veľmi pomohol, keďže som skočil z dorastu k mužom. Hral som moc veľa a nazbieral som si skúsenosti, ktoré som potreboval. Je pravda, že sme veľa zápasov prehrali, no naše ambície boli zlepšovať sa ako hráči, učiť sa od starších. Z mojej strany to bola tažká sezóna, kedže sme s chalanmi chodili hrať aj za juniorku. Bolo to veľa zápasov a skúseností. A naučili sme sa aj prehrávať,“ dodal s úsmevom útočník Novozámčanov, ktorý nosí na drese číslo 88.

„Číslo 88 som si vybral minulý rok a už si ho nechcem meniť. S 88-čkou hrajú hráči ako Pastrňák, Nečas, Kane, ktorí patria k mojim obľúbeným. Moja hra spočíva v rýchlosti s pukom a kreativite, no musím sa ešte veľmi veľa učiť a zlepšovať sa,“dodal.

Spomedzi všetkých hráčov A-tímu je práve Sebastián Slávik najmladším. Šikovný útočník je ročník 1999. Klasické úlohy pre benjamínkov v tíme ho teda neminú. „Nejak to neberiem tak, že je tam ten vekový rozdiel. Ano, určite pomáham, zbieram puky, vysávam a podobne, ale to patri k tomu. U mladých hráčov je to normálna vec, koniec koncov, sú to moji kamaráti, spoluhráči. Cítim sa medzi nimi super, tento rok sa nám tvorí výborný kolektív,“ dodal na záver mladý krídelník.

Pred pôsobením v Nových Zámkoch obliekal Slávik dresy dorastu v Slovane Bratislava, dorastu a juniorky v Českých Budějoviciach. Chvíľku si vyskúsal aj pôsobenie v Kalifornii vo farbách St. John Bosco High School.

Na videách: Góly Sebastiána Slávika proti Dunaujvárošu (čas 1:17) a Nitre (čas 0:15)

Foto: ilustračné

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: YouTube.com
Sebastián Slávik v drese MHC Nové Zámky
7
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM