Správy

Potešia milovníkov zlatého moku: V Novej pevnosti v Komárne chcú zriadiť minipivovar

Minipivovar nemá ambíciu byť konkurenciou pre veľkých dodávateľov. Vznikne v historických priestoroch.

Ilustračný obrázok k článku Potešia milovníkov zlatého moku: V Novej pevnosti v Komárne chcú zriadiť minipivovar
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Spoločnosť Kamarum Komárno plánuje zriadiť v časti kasárenskej budovy v Novej pevnosti v Komárne minipivovar. Jeho ročná kapacita by mala dosiahnuť 700 hektolitrov pi­va.

Pivovar nemá ambíciu byť konkurenciou pre veľkých dodávateľov piva, ponúknuť chce domácky varené pivo, uvádza investor v zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Projekt za stovky tisíc eur

Celková plocha pivovaru bude necelých 434 štvorcových metrov. Súčasťou stavby sú výrobné a skladové priestory, potrebné technické a administratívne zázemie. Pivovar bude rozložený v troch prízemných miestnostiach. V prvej bude umiestnená technologická časť skladovania a dozrievanie piva v CKT tankoch, ako aj technológia na čistenie a napĺňanie sudov.

V druhej miestnosti bude technológia na výrobu piva, skladové priestory, administratívne a sociálne priestory pre personál. V tretej miestnosti budú sústredené pohostinské služby a priestory určené na degustáciu piva pre návštevníkov pevnosti.

Celkové orientačné náklady na stavebnú časť sú vyčíslené na 280-tisíc eur, ďalších 200-tisíc eur si vyžiada technologická časť. Investorom stavebnej časti bude Stará pevnosť Komárno n.o., investorom a prevádzkovateľom technológie výroby piva bude spoločnosť Kamarum Komárno.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM