Anton Hrachovský Šport

Polčasové vedenie Zámčanom nestačilo: V Piešťanoch s treťou prehrou v nadstavbe

Hádzanárom Nových Zámkov sa v posledných zápasoch nedarí podľa predstáv. Naprázdno odišli aj z palubovky v Piešťanoch.

Ilustračný obrázok k článku Polčasové vedenie Zámčanom nestačilo: V Piešťanoch s treťou prehrou v nadstavbe

Slovnaft Handball extraliga mala na programe zápasy 4. kola skupiny o 1.-6. miesto a 1. kola skupiny o 7.-10. miesto. V prvej nadstavbovej časti sa na palubovke predstavili aj hráči MHC Štart Nové Zámky, ktorí si zmerali sily s domácimi Piešťanmi. Napriek polčasovému vedeniu sa im tento stav udržať nepodarilo a pripísali si tak už tretiu nadstavbovú prehru v rade.

V tabuľke sa tak prepadli na šieste miesto, keď ich preskočili práve hráči z Piešťan. Strelecky sa opäť darilo Tomášovi Tschurovi s 9 gólmi, ku ktorému sa pridali 7-gólový Yevhen Rakatynets a Gabriel Vadkerti. Ten sa presadil šesťkrát.

V najbližšom dueli sa Novozámčania predstavia 27. februára proti Považskej Bystrici.

MHK Piešťany – MHC Štart Nové Zámky 34:31 (17:19)

Najviac gólov: Bočkay 7, Laho 5/1, Minarovský, Polakovič po 5 – Tschur 9/6, Rakatynec 7, Vadkerti 6

Rozhodovali: Cipov, Klus, vylúčení: 6:10. ČK: Meluš po troch vylúčeniach – Vadkerti za faul, Ficza po troch vylúčeniach, 7 m hody: 5/1 – 6/6, 250 divákov