Anton Hrachovský Iné športy Šport

Novozámčania si doma pripísali dva dôležité body: Odskákala si to Modra

Novozámockí hádzanári si v extraligovej tabuľke pripísali ďalšie dva body. V 15. kole extraligy mužov si totiž poradili s priamym konkurentom na postup do play off.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania si doma pripísali dva dôležité body: Odskákala si to Modra

Novozámockí hádzanári privítali na domácej palubovke hráčov Modry. Počas celého zápasu si domáci udržiavali pohodlný náskok, polčas vyhrali o osem gólov. Gólovo to najviac sypalo Tomášovi Straňovskému, ktorý zaťažil konto súpera ôsmimi gólmi. K nemu sa pridali sedemgólový Erik Ľoch a Gabriel Vadkerti so šiestimi presnými zásahmi.

Aj vďaka ich výkonom si Novozámčania upevnili piatu priečku v ligovej tabuľke, Modra je siedma. Najbližšie sa Zámčania predstavia po zimnej prestávke, 28. januára, na palubovke ŠKP Bratislava.

HC Štart Nové Zámky – HáO TJ Slovan Modra 32:21 (19:11)

Najviac gólov: T. Straňovský 8/3, Ľoch 7, G. Vadkerti 6 – Ofčarovič 10/4, A. Čapka 3, Lackovič a Berner po 2, Mišenčík 2/1 pok. hody: 4/3 – 7/5, vylúčení: 6 – 4, rozhodovali: Oťaka a M. Sivák, 200 divákov

Ďalšie stretnutia:

Strojár Malacky – HKM Šaľa 21:38 (12:17) Najviac gólov: Oslej, Frýbert a Grich po 4 – P. Krok 6, Szapu 5, Michniewicz 5/1, T. Mažár 5/2 pok. hody: 1/0 – 4/4, vylúčení: 6 – 6, ČK: 58. R. Baláž (Malacky) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 120 divákov

MŠK Považská Bystrica – ŠKH Agrokarpaty Pezinok 31:19 (18:9) Najviac gólov: Š. Macháč 9, M. Kozák 4, Chudoba 4/1 – D. Baďura 9/2, Světlík 4, Durdovanský 3 pok. hody: 1/1 – 2/2, vylúčení: 4 – 4, rozhodovali: Gedeon a Palovčák, 320 divákov