Anton Hrachovský Iné športy

Novozámčania sfúkli súpera v osemfinále pohára: Postúpili medzi osem najlepších

Slovenský pohár v hádzanej mužov mal na programe osemfinálové zápasy. Predstavili sa v nich aj hráči Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania sfúkli súpera v osemfinále pohára: Postúpili medzi osem najlepších

Osemfinále pohárovej súťaže v hádzanej mužov sa hralo na jeden zápas. Hráči MHC Štart Nové Zámky sa v ňom predstavili na palubovke Pezinku, kde bez väčších problémov potvrdili úlohu favorita a vyhrali vysokým rozdielom 38:16.

Domáci držali so Zámčanmi krok len do 23. minúty prvého polčasu. Až 11 gólmi sa blysol hráč Štartu Marek Tilandy, ďalších 7 pridal strelecky disponovaný Tomáš Tschur. V osemfinále triumfovali takmer výhradne favoriti, medzi nimi osem celkov z najvyššej súťaže. V jedinom súboji extraligistov sa jasne triumfovali hráči bratislavského ŠKP na palubovke Topoľčian.

Štvrťfinále, ktoré sa bude hrať tiež iba na jeden zápas, je na programe 11. decembra 2019.

ŠHK Agrokarpaty Pezinok – HC Štart Nové Zámky 16:38 (11:16)

Najviac gólov: Tilandy 11, Tschur 7, Vadkerti 5 – Fekete 6, Bízek 4

Rozhodovali: Baďura, Budzák