Anton Hrachovský Hokej

Kto povedie Nové Zámky? Klub je pri výbere trénera opatrný, cieľom je práca s mladými

Vedenie klubu HC Nové Zámky sa potýka s neľahkou úlohou. Musí zohnať trénera, ktorý by zapadal do koncepcie klubu. Kedy sa tak stane?

Ilustračný obrázok k článku Kto povedie Nové Zámky? Klub je pri výbere trénera opatrný, cieľom je práca s mladými
Foto: Anton Hrachovský

Hokejisti tisportligového klubu HC Nové Zámky sa nachádzajú v nezávideniahodnej situácii.Po tesnej prehre 0:1 s HK Poprad natiahli čiernu sériu prehier na päť duelov.

Len nedávno sa vedenie klubu rozlúčilo s trénerskou dvojicou Milan Jančuška – Jerguš Bača a na pohode tiež nepridáva ani fakt, že voči klubu sa začalo konkurzné konanie. Dôvodom je spor o nevyplatenú časť odmien piatim, dnes už bývalým, hráčom.

Nový tréner ideálne zo Slovenska

Ako uviedol riaditeľ klubu Imre Valášek, najradšej by angažovali trénera zo Slovenska. „Máme viacero alternatív, intenzívne na tom pracujeme. Nechceme však nič zbrklo uponáhľať, aby sme niekoho zobrali len tak. Chceme to však čo najskôr dotiahnuť,“ informoval Valášek. „Najideálnejšie by bolo, keby to bol Slovák. No nevylučujeme ani to, že to nakoniec bude cudzinec,“ dodal riaditeľ klubu.

S novým trénerom plánuje vedenie klubu pracovať na deklarovanej stratégii zapojiť do hry čo najviac mladých hráčov. „Pracujeme s viacerými menami a snažíme sa správne rozhodnúť. Nový tréner by mal tiež zapadať do klubovej vízie pre túto sezónu. Musíme si názorovo sadnúť. Chceme zapracovať čo najviac mladých hráčov, aby boli na budúcu sezónu čo najviac pripravení a aby z nich boli plne platní hráči klubu. Chce to však veľa trpezlivosti a tvrdej práce,“ uviedol riaditeľ klubu z Nových Zámkov Imre Valášek.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM