Správy

Nové Zámky plánujú vybudovať novú autobusovú stanicu: Chcú získať dotáciu na projekt

Mesto Nové Zámky chce získať dotáciu na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu novej autobusovej stanice. Tá by mala vzniknúť na mieste súčasného autobusového nástupišťa.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky plánujú vybudovať novú autobusovú stanicu: Chcú získať dotáciu na projekt
Zdroj: Mesto Nové Zámky

Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 7 450 eur schválili mestskí poslanci. Predpokladaný termín vyhotovenia dokumentácie po schválení žiadosti je rok 2023, informovala radnica.

Finančnú dotáciu chce samospráva získať nielen na vyhotovenie projektovej dokumentácie, ale aj na samotnú realizáciu výstavby.

Projektový zámer riešenia autobusovej stanice – Integrovaného prestupného bodu ako súčasť integrovanej dopravy v Nových Zámkoch schválilo zastupiteľstvo v auguste 2020.

Prečítajte si tiež

Spolufinancovanie mesta

Celkové náklady na výstavbu novej stanice boli predbežne vyčíslené na viac ako 149-tisíc eur. Mesto žiadalo nenávratný finančný príspevok zo štátneho rozpočtu a európskych fondov vo výške 137 448 eur. Samospráva má výstavbu spolufinancovať sumou takmer 12-tisíc eur, pričom bude hradiť aj prípadné dodatočné výdavky.

Projekt je súčasťou Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Nové Zámky. K prioritám mesta patrí vytvorenie modernej autobusovej stanice, ktorá bude prestupným bodom medzi cyklodopravou, autobusovou, železničnou a individuálnou dopravou. Všetky módy dopravy budú koncentrované na jednom území – záchytné parkovisko, cyklochodníky, stojany na bicykle, autobusová a železničná stanica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM