Správy

Projekt za dva MILIÓNY eur: Na skok od Nových Zámkov vznikne 140 pracovných miest

Jedna zo spoločností plánuje vybudovať v Komjaticiach logisticko-výrobnú halu. Prinesie aj nové pracovné miesta.

Ilustračný obrázok k článku Projekt za dva MILIÓNY eur: Na skok od Nových Zámkov vznikne 140 pracovných miest
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Spoločnosť Keram Group pripravuje výstavbu logisticko-výrobnej haly a retailu v Komjaticiach v okrese Nové Zámky. Výstavba by mala byť realizovaná v dvoch etapách, ukončená by mala byť do konca roka 2025.

Dva milióny eur

Predpokladané investičné náklady vyčíslil investor v projekte podanom na posúdenie vplyvov na životné prostredie EIA na dva milióny eur.

Priemyselná zóna bude z funkčného hľadiska ponúkať disponibilné plochy na umiestnenie nových objektov prevažne s priemyselným využitím, ako je výrobno-skladovacia hala pre ľahký priemysel, prípadne pre občiansku vybavenosť (retail, obchod, služby).

Prečítajte si tiež

Nové pracovné miesta

Predpokladaný začiatok výstavby prvej etapy je naplánovaný na jar tohto roka, výstavba by mala byť ukončená do konca tohto roka. V rámci nej by mala vyrásť výrobno-skladovacia hala na ploche 7 720 štvorcových metrov a retail na ploche 1 220 štvorcových metrov.

Vzniknúť by malo 20 nových pracovných miest v administratíve a 120 pracovných miest vo výrobe.

Plánovaný začiatok výstavby druhej etapy je jeseň budúceho roka, trvať by mala približne rok. V rámci nej by mala v lokalite vyrásť výrobno-skladovacia hala na zastavanej ploche 7 720 štvorcových metrov a retail na zastavanej ploche 2400 štvorcových metrov. V druhej etape by malo vzniknúť 60 nových pracovných miest, z toho 10 v administratíve a 50 na príjme a expedícii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM