Anton Hrachovský Hokej

Koniec čiernej minisérie: Zámky vezú body z Budapešti

Hokejisti Nových Zámkov majú za sebou tretí zápas nadstavbovej časti. Zároveň to bol koniec trojzápasovej série bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Koniec čiernej minisérie: Zámky vezú body z Budapešti

Novozámčania sa dostali do vedenia v 15. min, kedy využil chybu domácich obrancov Marcel Holovič. Domáci sa nezlomili a už o 39 sekúnd vyrovnal István Sofron.

Lenže Holovič sa presadil opäť, v 35. minúte strelil útočník zo štvrtej formácie po dorážke svoj šiesty gól v sezóne.

Na tento zásah už hráči z Budapešti nedokázali nájsť odpoveď a v 46. minúte ešte inkasovali po individálnej akcii Martina Andrisíka. Novozámčania tak ukončili trojzápasovú sériu bez bodu.

MAC Újbuda – HC Mikron Nové Zámky 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Sofron (Strech, Fejes) – 15. Holovič, 35. Holovič (Ondrušek, Števuliak), 46. Andrisik

Rozhodovali: D. Konc, Kalina – Smrek, Jedlička, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, divákov