Anton Hrachovský Samospráva

Dezinfekcia v uliciach Nový Zámkov: Na rad sa dostali aj kontajnery

Na sídliskách v Nových Zámkoch prebehla dezinfekcia. Tentoraz bola zameraná na časť odpadového hospodárstva.

Ilustračný obrázok k článku Dezinfekcia v uliciach Nový Zámkov: Na rad sa dostali aj kontajnery
10
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

V závere júla vykonali zamestnanci spoločnosti Brantner dezinfekciu všetkých 1100-litrových odpadových kontajnerov na mestských sídliskách v Nových Zámkoch. Radnica o tom informovala na svojom webe.

Dezinfekcia kontajnerovísk v Zámkoch

Kontajnery a kryty, v ktorých sú umiestnené, znepríjemňujú obyvateľom život svojím pachom predovšetkým v letných mesiacoch. Napriek tomu, že kryty sú uzamykateľné, nie je ťažké natrafiť na taký, ktorého dvere sú otvorené dokorán.

„Služba je súčasťou zmluvy mesta a spoločnosti Brantner, robí sa dvakrát do roka – vždy v najteplejších mesiacoch. Ďalšia dezinfekcia je naplánovaná na začiatok septembra,“ informovala radnica na svojom webe.

Problém je často aj v prístupe obyvateľov. Odpad (nielen nadrozmerný) zvykne byť pohodený vedľa kontajnerov aj po ich prekrytí. Častokrát sú plné a ľudia tak nechávajú odpadky obďaleč.

Radnica sa pred časom dohodla s Brantnerom a organizáciou zodpovednosti výrobcu, že od mája 2019 sa zvýši frekvencia odnášania odpadu – separovaného plastu a papiera v kontajneroch na sídliskách. Dôvodom bola častá preplnenosť kontajnerov a odpad kopiaci sa okolo nich.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Vynovené kontajneroviská v Nových Zámkoch
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM