Anton Hrachovský Správy

Dávajte si na cestách pozor: V okrese Nové Zámky platí výstraha pred poľadovicou

Vodiči i nevodiči by mali zvýšiť opatrnosť. Na Slovensku sa môže tvoriť poľadovica. Meteorológovia už vydali aj viacero výstrah.

Ilustračný obrázok k článku Dávajte si na cestách pozor: V okrese Nové Zámky platí výstraha pred poľadovicou
Zdroj: TASR

Na celom území Slovenska sa počas nedele 2. decembra môže od rána tvoriť poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahu 1. stupňa, ktorá by mala trvať aj v priebehu pondelka 3. decembra. Platí aj pre okres Nové Zámky.

Pozor na šmykľavé cesty a chodníky

Výstraha počas nedele 2. decembra platí od 10.00 h pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavský a Žilinský kraj až do polnoci. Pre Košický a Prešovský kraj platí od 18.00 h.

„V okrese Nové Zámky sa miestami očakáva tvorba poľadovice. Tá predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu aj pohyb osôb,“ varujú meteorológovia. V prípade okresu Nové Zámky platí výstraha 1. stupňa až do pondelka 3. decembra, do 9:00.

„Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dodávajú meteorológovia.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM