Býci na úvod s prehrou v Michalovciach: Doma porazili Liptovský Mikuláš, FOTO

Hokejisti Nových Zámkov majú za sebou prvé dva zápasy nového ligového ročníka. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Býci na úvod s prehrou v Michalovciach: Doma porazili Liptovský Mikuláš, FOTO
7
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Opatrný úvod

Po opatrnom úvode zápasu prebrali iniciatívu hostia, ktorí si v prvej tretine vypracovali viacero možností a súpera prestrieľali 11:4. Na gól im to však nestačilo a v 13. minúte pri oslabení mohli sami inkasovať, keď sa do puku oprel Jackson, no Vošvrda si dal na jeho strelu pozor.

V 18. minúte unikol Liptákom Hatala vo vlastnom oslabení, ale nájazd nevyužil, keď trafil tesne vedľa.

Vedúci gól

Zámky dohrávali v úvode druhého dejstva 15-sekundovú presilovku a sekundu pred jej koncom ju dokázali pretaviť na vedúci gól. Jackson prihral pred bránkovisko Farleymu, ktorý si vymenil puk s Mišiakom a poslal ho za chrbát Vošvrdu. Liptáci si potom zahrali dve presilovky za sebou, chvíľu aj 5 na 3, ale nedokázali dostať puk za domáceho brankára Engstranda.

Zámky mohli ísť do dvojgólového vedenia v 27. minúte pri početnej výhode, ale Farley tentokrát Vošvrdu neprekonal. Hostia mali veľkú šancu vyrovnať v 34. minúte. Kalousek sa dostal do nájazdu a Ferenyi ho zastavil až faulom, následné trestné strieľanie však nepremenil Hovorka. Aj v druhej tretine mali strelecky navrch hostia – 11:6.