Lucia Lauková Správy

Orchester v MHD aj zľavnené cestovné: Čo ponúkne Európsky týždeň mobility v Nitre?

Nitra bude súčasťou kampane Európsky týždeň mobility, do ktorej sa zapájajú mestá z celej Európy. Témou tohto ročníka je "šetri energiu"

Ilustračný obrázok k článku Orchester v MHD aj zľavnené cestovné: Čo ponúkne Európsky týždeň mobility v Nitre?
Zdroj: Transdev Slovensko

Živý koncert komorného orchestra v autobusoch hromadnej dopravy i zľavnené lístky ponúkne cestujúcim nitriansky magistrát v rámci Európskeho týždňa mobility. Ako informovala radnica, cieľom pripravených podujatí je motivovať čo najviac ľudí, aby pri cestovaní volili udržateľné spôsoby dopravy.

Zľavnený celoročný cestovný lístok si Nitrania môžu kúpiť počas celého trvania podujatia od 16. do 22. septembra.

Prečítajte si tiež

„Fotosúťaž o zľavy na zdieľané kolobežky a ďalšie ceny potrvá takisto počas celého týždňa. Nitriansky komorný orchester bude hrať v autobusoch na vybraných linkách 20. septembra,“ uviedol mestský úrad.

Deň bez áut sa bude konať na záver Európskeho týždňa mobility, teda 22. septembra. „Aj toto podujatie má motivovať cestujúcich, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, chodenie či cyklistika. Takto je možné znížiť zaťaženie ciest a križovatiek autami, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu,“ dodala radnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM