Lucia Šútorová Správy

Od septembra jazdia z Nitry do Prahy dva vlaky denne: Arriva pridala ďalší spoj

Doteraz mohli cestujúci z Nitry do Prahy cestovať cez týždeň vlakom ráno o 6.36. Od septembra sa môžu odviezť novým spojom.

Ilustračný obrázok k článku Od septembra jazdia z Nitry do Prahy dva vlaky denne: Arriva pridala ďalší spoj
3
Galéria

Priamym vlakom z Nitry do Prahy môžeme cestovať už viac ako tri a pol roka. Linka sa podľa dopravcu Arriva teší veľkej obľube a počet cestujúcich neustále rastie. Od septembra nasadila Arriva na linke dva spoje denne, ktoré odvezú denne 240 cestujúcich. Celkový počet priamych vlakových spojov z Nitry do Prahy sa zvýši z deviatich na štrnásť týždenne.

Doteraz odchádzal z Nitry do Prahy spoj ráno o 6:36 a v sobotu a v nedeľu aj o 12:45. Z Prahy do Nitry jazdí spiatočný vlak o 14.17 v piatok a v sobotu aj ráno o 8:36.

„Od 1. septembra sa z víkendových dodatočných spojov, ktoré jazdia v piatok a sobotu z Prahy do Nitry a v sobotu a nedeľu z Nitry do Prahy, stanú pravidelné denné spoje. K navýšeniu počtu vlakov pristupuje ARRIVA na základe požiadaviek cestujúcich,“ informuje Arriva.

Z Nitry do Prahy jazdí od septembra vlak dvakrát denne. Prvý s odchodom 6.36 a po novom druhý vlak s odchodom o 12.45. Príchod do Prahy má o 19.29.

Cestovný poriadok

Nitra – Praha

Zastávka Odchod vlaku AEx 1060 Odchod vlaku AEx 1062
Nitra 6.36 12.45
Hlohovec 7.15 13.15
Leopoldov 7.24 13.28
Piešťany 7.37 13.42
Nové Mesto nad Váhom 7.50 13.56
Trenčín 8.06 14.12
Trenčianska Teplá 8.14 14.20
Nemšová 8.20 14.26
Bylnice 8.38 14.44
Slavičín 8.53 15.03
Bojkovice město 9.07 15.18
Uherský Brod 9.33 15.36
Uherské Hradiště 9.50 15.52
St. Město u Uh. Hr. 9.57 15.59
Otrokovice 10.09 16.11
Přerov 10.28 16.30
Olomouc hl.n. 10.50 16.50
Pardubice hl.n 12.20 18.20
Praha hl.n 13.26 19.29

Most nad nitrianskou železnicou sa dočká opravy. Pozrite si vizualizácie!

Foto: ilustračné

Most nad železnicou v Nitre opravia: Práce potrvajú 8 mesiacov, VIZUALIZÁCIA
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie