Lucia Lauková Správy

Nový cintorín na Chrenovej dokončia tento rok: Hotový má byť na jeseň

Na pietnom mieste bude po dokončení kolumbárium a 1300 hrobových miest pre viac ako 2500 osôb. Aktuálne je dokončené oplotenie.

Ilustračný obrázok k článku Nový cintorín na Chrenovej dokončia tento rok: Hotový má byť na jeseň
Foto: Katarína Reiterová / Zdroj: Dnes24.sk

Na jeseň tohto roka by mala byť ukončená výstavba nového cintorína na Chrenovej v Nitre. Na novom pietnom mieste na Levickej ulici bude po dokončení nielen kolumbárium, ale aj 1300 hrobových miest pre viac ako 2500 osôb. Podľa hovorcu Mestského úradu v Nitre Tomáša Holúbka by mal byť cintorín dokončený v septembri tohto roka, nasledovať bude kolaudačné konanie.

Hotový mal byť ešte v roku 2016

O vybudovaní nového cintorína rozhodla radnica už pred niekoľkými rokmi. Dôvodom boli dlhodobé problémy s nedostatkom priestoru na nové hrobové miesta. Stavebné povolenie na stavbu bolo vydané v roku 2015, projekt je rozčlenený na etapy. Podľa pôvodného zámeru mal byť cintorín hotový do konca roka 2016.

„Dokončenie investície predĺžili najmä výkup pozemkov a nedostatok finančných prostriedkov,“ uviedol Holúbek.

Náklady na výstavbu

Aktuálne je dokončené kompletné oplotenie cintorína. Stavenisko prevzal stavebník v decembri minulého roka, s ďalšími prácami začal v januári tohto roka. Cena investície vo všetkých etapách je vyčíslená na približne 2 milióny eur, na realizáciu boli použité iba mestské finančné prostriedky.

Nový chrenovský cintorín bude stáť v lokalite Selenec, na okraji mesta v smere na Levice. V stavebnom povolení sa uvádza, že budú vybudované jednopodlažný objekt s obradnou sieňou, drobná architektúra, mobiliár, osvetlenie cintorína, oplotenie, inžinierske siete, bude vysadená zeleň a vybudovaná plocha na hrobové miesta s výmerou takmer 17 000 štvorcových metrov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM