Hokej

Novinky z HK Nitra: Klub chce iba minimum legionárov, Mezei sa zachoval ako správny kapitán

V tipsportligovom klube HK Nitra bude v sezóne 2020/2021 pôsobiť výrazne menej legionárov než v nedávnych ročníkoch.

Ilustračný obrázok k článku Novinky z HK Nitra: Klub chce iba minimum legionárov, Mezei sa zachoval ako správny kapitán
Zdroj: TASR

Riaditeľ klubu Miroslav Kováčik v rozhovore pre klubovú stránku priznal, že prebiehajú rokovania so slovenskými hokejistami z vlaňajšieho ká­dra.

„Môžem prezradiť, že v našom predbežnom tímovom pláne je minimum legionárov. Jeden z nich by mal byť brankár. Takisto sme rokovali s veľkou časťou slovenských hráčov z vlaňajšieho kádra. Pokúšame sa dohodnúť na nových zmluvách. V tejto súvislosti musím spomenúť skvelý prístup Braňa Mezeia, ktorý je ochotný výrazne zľaviť z podmienok v prospech sily tímu. Ak by ho nasledovali tí lepšie platení hráči z vlaňajška, tak naozaj verím tomu, že káder budeme mať solídny,“ uviedol Kováčik pre hockeynitra.com.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Nitriansky klub zatiaľ oficiálne nepredstavil trénerský štáb ani hráčsky káder pre nasledujúcu sezónu. Platné zmluvy má iba štvorica Andrej Kollár, Samuel Rácz, Daniil Fominych a Lukáš Škvarek.

„Momentálne nemôžem povedať, že máme dohodnutého trénera alebo podpísaných hráčov. Na všetkom sa však pracuje, rokovania a rozhovory prebiehajú. Informácie poskytneme, keď budeme mať všetko čierne na bielom.“

Viacerí hráči, o ktorých má klub záujem, sa pripravujú individuálne, respektíve v menšom kolektíve. Spoločná príprava pod hlavičkou HK Nitra by sa mala začať v auguste.

„Podľa predbežného nastavenia možného kalendára ligy môžem povedať, že spoločnú prípravu s novým trénerom a už aj podpísanými hráčmi chceme začať v auguste, pričom začiatok ešte bude týždeň-dva na suchu. Hráčov čakajú aj testy a po nich pôjdeme na ľad,“ prezradil Kováčik.

Klub zatiaľ nespustil predaj permanentiek, keďže zatiaľ nepozná presné opatrenia súvisiace s počtom divákov na štadióne. Podľa Kováčika by sa nerád dostal do situácie, keď by verným fanúšikom nemohol umožniť vstup na zápasy.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie