Správy

Novinka, ktorá môže zachrániť život: Neďaleko Nitry pribudol externý defibrilátor

Na mestskom úrade vo Vrábľoch bol umiestnený prvý verejný automatický externý defibrilátor. V prípade potreby bude prístupný každému, kto bude poskytovať prvú pomoc.

Ilustračný obrázok k článku Novinka, ktorá môže zachrániť život: Neďaleko Nitry pribudol externý defibrilátor
4
Galéria
Zdroj: Mesto Vráble

Na kúpu prístroja prispeli sumou 1 100 eur aj samotní obyvatelia mesta, zapojili sa do verejnej zbierky, ktorú iniciovalo občianske združenie Mládežnícky parlament Vráble, informoval primátor Tibor Tóth.

Bez obmedzení

Nový automatický externý defibrilátor nainštalovali na mestskom úrade z vonkajšej strany budovy tak, aby bol v prípade potreby prístupný širokej verejnosti bez obmedzenia.

Prečítajte si tiež

Viac ako 2-tisíc pomocníkov

„Na Slovensku zomrie na zástavu srdca približne 15 ľudí denne, čo je ročne okolo 5-tisíc ľudí. Ak u človeka dôjde k náhlemu zastaveniu srdca, život mu môže pomôcť zachrániť práve defibrilátor. Ak je použitý a nasadený včas, výrazne zvyšuje jeho šancu na prežitie,“ zdôvodnil kúpu defibrilátora primátor.

V súčasnosti je na Slovensku 2092 automatických externých defibrilátorov. Počas uplynulých piatich rokov boli úspešne použité vo viac ako 150 prípadoch náhleho zastavenia krvného obehu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Vráble majú nový externý defibrilátor
4
Galéria
Zdroj: Mesto Vráble
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM