Lucia Lauková Správy

Nová rektorka Klaudia Halászová nastúpila do funkcie: Je prvou ženou v čele SPU

Peter Bielik odovzdal vedenie SPU v Nitre novej rektorke. Tou je od 3. júla Klaudia Halászová.

Ilustračný obrázok k článku Nová rektorka Klaudia Halászová nastúpila do funkcie: Je prvou ženou v čele SPU
Zdroj: TASR

Rektorkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sa s účinnosťou od utorka 3. júla stala Klaudia Halászová. Na poste rektora vystriedala Petra Bielika. „Byť hlavou univerzity je veľká zodpovednosť. Je to práca, ktorá môže priniesť veľa potešenia, ak sa darí, ale, samozrejme, aj veľa starostí a prebdených nocí. Verím, že je v silách novej pani rektorky zvládnuť všetky náročné úlohy a pokračovať vo vedení univerzity svojim vlastným štýlom,“ povedal Bielik.

Na čele nitrianskej SPU stojí žena po prvý raz v 66-ročnej histórii univerzity. Akademický senát SPU zvolil dekanku fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Halászovú do tejto funkcie na nové funkčné obdobie 2018 až 2022 v apríli tohto roka. Halászová nahradila na rektorskom poste Bielika, ktorý viedol univerzitu dve volebné obdobia.

Prioritou Halászovej v oblasti vzdelávania bude pripravovať absolventov univerzity tak, aby ich vedomosti a zručnosti boli v súlade s požiadavkami trhu práce. Plánuje zvyšovať atraktivitu a kvalitu študijných programov, motivovať fakulty, aby zefektívňovali vzdelávací proces a hľadali vhodné formy a metódy vzdelávania. Zároveň chce zefektívniť podmienky a poskytovanie v oblasti praktickej výučby, výskumu, vývoja a realizácie odborných praxí študentov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM