Lucia Lauková Šport Hokej

Nitru priviedol k titulu: Stavjaňa predĺžil zmluvu v Českých Budějoviciach

Po odchode z Nitry sa bývalý tréner HK Nitra Antonín Stavjaňa rozhodol pre návrat do Čiech. S prvoligovým klubom ČEZ Motor České Budějovice predĺžil spoluprácu.

Ilustračný obrázok k článku Nitru priviedol k titulu: Stavjaňa predĺžil zmluvu v Českých Budějoviciach
Zdroj: TASR

Hokejový tréner Antonín Stavjaňa predĺžil spoluprácu s českým prvoligovým klubom ČEZ Motor České Budějovice. Bývalý kormidelník HK Nitra, ktorý tím spod Zobora doviedol k historickému titulu, prišiel do Budějovíc pred sezónou 2016/2017. Klub o predĺžení zmluvy informoval na oficiálnej webstránke.

Predĺženie spolupráce

Stavjaňa viedol Nitru od roku 2012 a jeho štvorročné pôsobenie vyvrcholilo ziskom majstrovského titulu na jar 2016. Po úspešnej sezóne sa 53-ročný tréner rozhodol pre návrat do Česka a prijal ponuku Českých Budějovíc. Ambiciózny klub by mal doviesť k návratu do extraligy a aj to je dôvod, prečo došlo k predĺženiu spolupráce o ďalšiu sezónu.

Návrat do extraligy

„Snažili sme sa spraviť ďalší krok smerom k extralige a angažovanie trénera Stavjaňu vnímame ako jeho dôležitú súčasť. Veríme, že ten hlavný cieľ sa nám na jar podarí naplniť a že sme tak podpísali zmluvu s trénerom pre extraligu. Zároveň sa tým posilnila aj trénerova zodpovednosť. Bude mať zásadný vplyv na skladbu hráčskeho a realizačného tímu,“ uviedol pre web českobudějovického klubu prezident ČEZ Motor ČB Roman Turek.

Stavjaňa je spokojný

O spokojnosti s predĺžením zmluvy hovoril aj samotný tréner.„Začali sme tu nejakú prácu, ktorú chceme nielen dokončiť, ale na ňu aj úspešne nadviazať. Motor je vynikajúca organizácia a mesto hokejom neuveriteľne žije,“ poznamenal Stavjaňa, ktorý okrem Nitry viedol v najvyššej slovenskej súťaži aj mužstvá Trenčína, Košíc či Slovana Bratislava.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM