Lucia Lauková Kultúra

Nitru čaká víkend nabitý podujatiami: Na tieto akcie sa môžete tešiť

Voľné dni v Nitre prinesú poriadnu dávku zábavy. Dali sme pre vás dokopy zoznam podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Nitru čaká víkend nabitý podujatiami: Na tieto akcie sa môžete tešiť
Zdroj: Rastislav Búgel

Runnin' Down A Dream Show

20. septembra o 20.00 h, Music A Cafe

Free Fallin’ (Tom Petty And The Heartbreakers Tribute Band) zahrajú známe aj menej známe hity od tejto americkej rockovej legendy. Vstupné 3 eurá.

Deň športu

20. septembra od 10.00 do 18.00 h, Mestský park na Sihoti

Deň športu ponúkne prezentáciu nitrianskych športových klubov a ukážky športov. Pripravených bude 8 stanovíšť. V tombole budete môcť vyhrať zaujímavé ceny.

Sit Down Ladies Comedy

20. septembra o 19.00 h, Nájomná jednotka 210 – OC MAX

Úspešná a jediná ladies comedy pod taktovkou Lujzy a Didiany! Show plná humoru prináša aj hostí, ktorí sú korením každovečernej atmosféry – muža z prostredia standupu či divadla a speváčku, ktorá dopĺňa dvojhodinový program. Hostia Tomáš Hudák a Mirka Miškechová. Vstupné 15 eur.

Špeciálna cyklojazda k ETM 2019

20. septembra od 17.30 do 19.00 h, štart na Svätoplukovom námestí

Piatková špeciálna cyklojazda bude venovaná Európskeho týždňu mobility. Témou ročníka 2019 je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU!. Tento rok počas ETM bude dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie a osobný bankový účet.

Hokejový zápas HK Nitra – DVTK Miškovec

20. septembra o 18.00 h, Nitra Aréna

V piatok sa hokejoví fanúšikovia stretnú na nitrianskom štadióne. Zápas 4. kolo Tipsport ligy 2019/20 sa začína o 18.00. Na domácom ľade sa Nitra stretne so súperom z Miškovca.

Kákávečko: film Green Book

20. septembra o 20.00 h, Amfiteáter pri kostole sv. Gorazda

Na Klokočine sa bude premietať Oscarmi ovenčený film Green Book. Klokočinské kultúrne večery (KáKáVé-čko) prinesú po tretí raz kvalitný film na najväčšie nitrianske sídlisko. Príbeh o unikátnom priateľstve medzi afroamerickým hudobným virtuózom, ktorý sa vybral na koncertné turné po juhu USA za vrcholiacej segregácie a jeho talianskym šoférom skutočne chytí za srdce a donúti sa zamyslieť. Vstup je zdarma a okrem príjemne stráveného večera pri kvalitnom filme budú k dispozícii aj teplé nápoje a priestor na stretnutie zaujímavých ľudí. Premieta sa pri špičkovom zvuku a plátne vo veľkosti 4,5 metra. Vstup voľný.

Upracme Nitru – Svetový čistiaci deň

21. septembra od 8.00 h, stretnutie na parkovisku pred zimným štadión

Nie je Vám ľahostajný výzor nášho mesta? Rozčuľujú Vás odpadky na zemi a a nie v koši? Poďme to spolu zmeniť a pomôcť nášmu okoliu, aby bolo pekné a čisté!" Do iniciatívy “World Cleanup Day” (v preklade Svetový čistiaci deň) sa 21.septembra zapojí 150 krajín s ambíciou zapojiť 5% ich populácie a upratať ich okolie.

Aby ľudia ľuďom pomáhali

21. septembra od 15.00 h, Park pod Borinou

Komunitné podujatie, kde sa môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí svojou prácou aktívne pomáhajú iným, ale taktiež sa zabaviť. Pre deti sú pripravené interaktívne kreatívne a športové workshopy, dielničky a súťaže, pre dospelých kalčeto a atmosféru doplnia hudobné vystúpenia Itcha Pčelára, Dominiky Ďurčovej a Ondreja Vydareného.

Podvečer v múzeu – Zážitok z umenia

21. septembra od 15.00 do 20.00 h, Slovenské poľnohospodárske múzeum – vstup cez bránu B5

Organizátori si pre návštevníkov pripravili hádankársku hru. V objektoch skanzenu budú návštevníci hádať pomocou indícií a lektora názvy a použite rôznych predmetov z depozitárov. V prevádzke bude aj Nitrianska poľná železnica a detský vláčik. Podujatie je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Koncert Magic Piano

21. septembra o 19.00 h, Trafačka

Koncert je unikátnou šou, ktorá je spojením vrcholnej klasickej hudby, filmovej a rockovej hudby ako aj vlastných klavírnych kompozícií popredného slovenského klavírneho virtuóza, Norbert Daniša. Kvalitná hudba, ktorá nadchne a ohromí, prinesie radosť a zážitkovú performáciu. Vstupné 5 eur.

VEGANfest 2019

21. septembra od 14.00 do 20.00 h, Hidepark

Denný festival, ktorého cieľom je poukázať na zmenu klímy a zlepšenie stavu životného prostredia cez jednoduché kroky ako je jedlo na tanieri a udržateľné stravovanie. Súčasťou podujatia budú prednášky na túto tému, premietanie filmu, workshop VEGANvarenia, VEGANpiknik. So zodpovedným žitím súvisí aj móda, preto tento ročník bude obohatený i o SWAP – výmenný obchod. Odporúčaný minimálny príspevok na SWAP je 3 eurá. Je možné prispieť vlastným veganjedlom na spoločný piknikový stôl. Súčasťou bude aj bubnový workshop so Soro a pri západe slnka sa zapáli oheň na oslavu jesennej rovnodennosti a rozlúčky s letom. Vstup zdarma.

Koncert Andrej Šeban

21. septembra o 20.00 h, Life House

Andrej Šeban na svojej sólovej dráhe viackrát ukázal, že okrem tradičnej gitarovej tvorby mu nie sú cudzie ani experimenty. V rovnakom duchu pokračuje i na novom trojalbume Triplet: Hody Náhody – Medzi sviatkami – Tokom, ktorý vychádza na 3CD na značke Slnko records. V novej tvorbe kladie špeciálny dôraz na vizuálny aspekt hudby, nakoľko neoddeľuje hudbu a vizuálne umenie a sám je schopný počuť obraz a vidieť zvuk. Zámerom bolo vytvorenie zvukomalebných obrazov, ktoré charakterizuje ako „kino pre uši“. Vstupné 15 eur, rezervácie: lifehouse.beer/re­zervacia alebo na tel. 0908 753 423.

Deň bezpečnosti

21. septembra od 14.00 do 16.00 h, Dopravné ihrisko Chrenová

Dopravné ihrisko na sídlisku Chrenová bude v sobotu 21. septembra v rámci Dňa bezpečnosti miestom atraktívnych ukážok činnosti Hasičského a záchranného zboru a prezentácie činnosti Policajného zboru SR. Podujatie sa koná v rámci Európskeho týždňa mobility.

Beh Agrokomplexom

21. septembra brána B3 z Akademickej ulice otvorená od 12.00 h, areál Výstaviska Agrokomplex – RELAX PARK

Bežecké podujatie, ktoré sa uskutoční v areáli výstaviska Agrokomplex, v časti novej športovo-relaxačnej zóny. Podujatie je organizované v spolupráci s Slovakman. Prezentácia: od 12:00 hod. v areáli Relax parku Agrokomplex.

OCKO – one man show

21. septembra o 19.00 h, Music A Cafe – OC Centro

Ako sa dá zvládnuť rodinný život s humorom? Pripravte si vreckovky, pretože budete plakať od smiechu aj dojatia. Svetovo úspešná divadelná komédia OCKO je humornou spoveďou novopečeného otca, v ktorej zistíte, že v tom rozhodne nie ste sami. A pokiaľ ešte deti nemáte, alebo Vám už odrástli? Nevadí, určite sa v mnohých situáciách nájdete tiež. V hlavnej úlohe herec a ocko v jednom: Roman Pomajbo. Večer plný dobrej nálady a humoru zaručený! Dĺžka predstavenia 70 minút bez prestávky. Vstupné 15 eur.

Piknik pri Rukách

22. septembra od 15.00 h, Nábrežie mládeže 49 –53, Chrenová I. – vnútroblok

Pripravená bude prednáška o chrenovských sochách a urbanizme Chrenovej I., hudobné vystúpenie žiakov ZUŠ J. Rosinského v Nitre i opekačka. Akciu organizujú Tormošani , ZUŠ J. Rosinského a OZ Nitrianske kultúrne dedičstvo.

Slávenie sviatku Sedembolestnej Panny Márie

22. septembra od 13.00 do 17.00 h, Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Kalvária

I. sviatok Sedembolestnej Panny Márie na Slovensku / II. slávenie sviatku Sedembolestnej Panny Márie očami misionára v Brazílii Prednášky pod garanciou pátra Jozefa Strečku. Vstup zdarma.

Blšák v Trafačke

22. septembra od 13.00 h, Trafačka

V sobotu sa Trafačka premení na blší trh. Vytvorí priestor na nákup nevyužitých, použitých no použiteľných vecí – oblečenia, topánok a doplnkov.

Kalvária Cup 2019

22. septembra od 10.00 h, Kalvária

Na Kalvárii sa bude konať v nedeľu 22. septembra v poradí 12. ročník tradičného lezeckého podujatia. Podujatie odštartuje o 10.00 hodine lezeckým maratónom. O 15.00 ho vystrieda rýchlostné besnenie. Organizátorom lezeckých pretekov je horolezecký oddiel Lokomotíva Nitra. Vstup na akciu je zdarma.

Nitra v tieni polmesiaca

22. septembra od 13.30 do 17.00 h, Mestský park na Sihoti

Počuli ste to? Turci sú už pred bránami mesta! Potrebujeme každú ruku a každú nohu, mesto musíme zachrániť pred skazou! Pred 355 rokmi došlo k oslobodeniu Nitry spod osmanskej okupácie. Ako to vyzeralo, čo nám po Turkoch zostalo a ako ovplyvnili náš život až do súčasnej doby. Súčasťou výstavy je ideová rekonštrukcia tureckého vojenského odevu, miniatúra dobýjania pevnosti i nadrozmerná dioráma, ktorá v sebe ukrýva historické nedokonalosti, ktoré môžu mladí návštevníci objavovať. Chýbať nebude zaujímavý sprievodný program – vystúpenie sokoliarov, maľovanie na tvár, lukostreľba a mnoho ďalšieho. Výstava bude pripravená v časti parku neďaleko Starého Biskupského Hostinca. Organizuje ŠOK – Šport Osveta Kultúra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM