Lucia Lauková Správy

Nitru čaká netradičná dopravná akcia: Polícia sa bude pýtať aj na cieľ vašej cesty

Vodiči, o tomto by ste mali vedieť. Nitrianska polícia vás počas dopravno-bezpečnostnej akcie môže skontrolovať a položiť zopár netradičných otázok.

Ilustračný obrázok k článku Nitru čaká netradičná dopravná akcia: Polícia sa bude pýtať aj na cieľ vašej cesty
Zdroj: TASR

„Dopravná polícia v Nitre vykoná v budúcom týždni v dňoch 18.-20.9.2018 dopravno-bezpečnostnú akciu v meste Nitra a v jej okolí,“ informovala nás o tom krajská policajná hovorkyňa v Nitre, Renáta Čuháková.

Avizovaná kontrola sa však od ostatných bude líšiť. „Pri kontrole však okrem dokladov budete požiadaní aj o odpovede na krátke otázky týkajúce sa účelu vašej cesty a zistenie cieľa cesty. Získanie odpovedí bude veľmi rýchle. Trvá menej než minútu,“ upozornila policajná hovorkyňa.

„Účelom tejto akcie je zmapovanie dopravno-bezpečnostnej situácie v okolí Nitry a z dôvodu predpokladaného nárastu cestnej premávky po spustení plnej výroby v Land Roveri,“ objasnila Renáta Čuháková, hovorkyňa KR PZ v Nitre.

Vzhľadom na netradičnosť tejto dopravnej akcie na ňu polícia upozorňuje motoristickú verejnosť v časovom predstihu a vopred ďakuje za trpezlivosť a ochotu odpovedať na otázky. Ako dodala policajná hovorkyňa, Renáta Čuháková, dopravno-bezpečnostná akcia sa koná v spolupráci s Mestom Nitra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM