Lucia Lauková Šport Iné športy

Nitrianski volejbalisti ostávajú neporazení: Ženské tímy spod Zobora s prehrou

Volejbalový tím mužov z Nitry má za sebou ďalší zápas, v ktorom nezažil pocit prehry. Takýmto úspechom sa, žiaľ nemôžu pochváliť ženské celky spod Zobora.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski volejbalisti ostávajú neporazení: Ženské tímy spod Zobora s prehrou

V uplynulú sobotu 21. januára mali nitrianske volejbalové tímy na programe zápasy vo svojich súťažiach. V poradí 18. kolo extraligy žien odohrali hráčky COP Nitra. Na domácej palubovke privítali nitrianske súperky z KV Kežmarok. Po 92. minútach sa z víťazstva tešili hosťujúce hráčky z Kežmarku.

COP Nitra – KV MŠK Oktan Kežmarok 1:3 (20, –16, –23, –12)

rozhodovali: Jurlov, Mokrý

Volejbalistky UKF Nitra čakal v sobotu zápas v Bratislave s tímom VK Slávia EU Bratislava. V úvode dominovali domáce hráčky. Volejbalistkám z Nitry sa začalo dariť v druhom sete, v ktorom si vypracovali náskok nad súperkami 3:7. Aj napriek nasadeniu hráčky Nitry prehrali 3:1.

VK Slávia EU Bratislava – Volley project UKF Nitra 3:1 (15, –22, 15, 23)

Po sobotňajšom stretnutí proti Komárnu si Nitra pripísala 20. výhru v rade. Domáci tím z Komárna však hral s mužstvom Nitry vyrovnaný zápas. Ani jedno družstvo si nedokázalo vytvoriť rozhodujúci náskok. Mužstvá sa striedali vo vedení, avšak viac z hry mali v prvej polovici setu hráči Komárna. 4. kolo skupiny o 1. – 5. miesto vyhrala Nitra 3:1. Zápas trval 111 minút.

VK Spartak UJS Komárno – VKP Bystrina SPU Nitra 1:3 (-23, –19, 24, –22)

VK Spartak UJS Komárno – VKP Bystrina SPU Nitra 1:3 (-23, –19, 24, –22) rozhodovali: Pivarček, Sarka