Lucia Šútorová Správy

Nitrianska župa chce investovať do inovácií: Uchádza sa o 2,5 milióna eur

Samosprávny kraj sa zapojí do výzvy na zavádzanie inovácií a rôznych inteligentných riešení. Ak s projektom uspeje, získa 2,5 milióna eur z európskych fondov.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianska župa chce investovať do inovácií: Uchádza sa o 2,5 milióna eur
Zdroj: Dnes24.sk

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) sa zapojí do projektu, ktorý je zameraný na zavádzanie inovácií a rôznych inteligentných riešení vo fungovaní samosprávy.

V prípade, že bude úspešný, môže na svoju modernizáciu získať z európskych fondov 2,5 milióna eur.

Bezpečnosť informácií

Kraj sa chce do výzvy zapojiť s projektom Inteligentný a lepší Nitriansky samosprávny kraj. K aktivitám projektu budú patriť napríklad aktualizácia programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja i vzdelávanie zamestnancov.

Povinnou aktivitou je aj zavedenie systému riadenia kvality ISO. „Chceme si prostredníctvom tohto projektu zafinancovať certifikát ISO 27001, ktorý bude riešiť bezpečnosť informácií. Dnes je to silná téma, ktorá rezonuje. Preto by sme chceli získať certifikát kvality, ktorý by verejnosti garantoval to, že ak sa obráti na NSK, tak všetky jej údaje budú spravované bezpečne a v zmysle platnej legislatívy,“ vysvetlil vedúci odboru strategických činností Úradu NSK Ján Veteráni.

Budovanie cyklotrás

NSK chce v rámci projektu realizovať aj aktivity, ktoré nie sú povinné. Podľa Veterániho by malo ísť o vypracovanie rôznych koncepčných materiálov.

„Napríklad vypracovanie stratégie budovania cyklotrás či zavádzanie smart riešení v rámci kultúry a cestovného ruchu,“ dodal Veteráni.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie