Nitra zvládla náročný zápas: V predĺžení rozhodol Samuel Buček, FOTO

Hokejisti HK Nitra uspeli v piatkovom stretnutí 32. kola Tipsport Ligy na ľade HKM Zvolen 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci zásah strelil v 63. minúte Samuel Buček a zabezpečil hosťom druhé víťazstvo za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla náročný zápas: V predĺžení rozhodol Samuel Buček, FOTO
5

Domáci v špeciálnych vianočných dresoch si v úvode zápasu utvorili sľubné možnosti, ale pred Šimbochom neuspeli dvakrát McPherson a ani Špirko. Hostia mohli ísť do vedenia v 5. minúte, keď sa odrazený puk dostal šťastne ku Koyšovi, ten išiel sám na Tomeka, no nepokoril ho. Podarilo sa to až v 8. minúte Kollárovi, prihrávku mu naservíroval Scheidl a bolo 0:1. Zvolen potom nevyužil presilovku a inkasoval aj druhý gól. Dal ho znovu Kollár, tentoraz poslal puk spoza bránky a Tomek si ho betónom zrazil za seba – 0:2. Uplynulo iba dvadsať sekúnd a hráči spod Pustého hradu odpovedali. Ujala sa strela Kelemena z vrchnej časti kruhu, zakončil šikovne spoza protihráča a znížil na 1:2.

V druhej tretine vyvinuli domáci veľkú snahu o vyrovnanie, ale Tibenský sa nepresadil pred odkrytou bránkou a úspešný nebol ani prienik Trottera. Nitrania nevyužili dve presilovky za sebou. Najväčšiu šancu mal Yellow Horn, ocitol sa sám pred Tomekom, no nepokoril ho. Podobne dopadol neskôr aj Lušňák, ktorý zakončil z medzikružia. Na opačnej strane mohol v závere tohto dejstva skórovať Mráz, ale nevystrelil z prvej a premárnil dobrú možnosť.

Aj v tretej tretine pokračovala snaha Zvolena o vyrovnanie, ale hostia dobre bránili a mohli dokonca vedenie zvýšiť. K odrazenému puku sa dostal voľný Buček, no jeho bekhend na brankára HKM neplatil a vzápätí sa neujal ani švih Ráca. Tutovku spálil z prečíslenia na domácej strane Trotter. S pribúdajúcimi minútami sa aktivita „rytierov“ stupňovala a priniesla ovocie v podobe vyrovnávajúceho zásahu. V 58. minúte vystrelil od modrej Betker a ujal sa teč McPhersona – 2:2. Pod Pustým hradom sa prvýkrát v sezóne predlžovalo a extra čas lepšie zvládli Nitrania. O dvoch bodoch rozhodol nepokrytý Buček, keď si poradil sám pred Tomekom.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 18. Kelemen (Thompson, Švarný), 58. McPherson (Betker, Trotter) – 8. A. Kollár (Scheidl, Buček), 18. A. Kollár (Scheidl, Buček), 63. Buček (Koyš). Rozhodovali: T. Orolín (SR), Kókai (Maď.) – Ordzovenský (SR), Soltész (Maď.), vylúčení na 2 min: 6:4, navyše: Corrin (Zvolen) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 1812 divákov

Zvolen: T. Tomek – Drgoň, Corrin, Meliško, Švarný, Maier, Betker, Fatul, S. Tomko – Kelemen, Špirko, Thompson – B. Mráz, Trotter, McPherson – Tibenský, S. Petráš, Štrauch – Chlepčok, P. Halama, Marcinek

Nitra: Šimboch – Morrison, Mezei, M. Versteeg, Pupák, Kubka, Rácz, A. Sloboda, Korím – Yellow Horn, Kerbashian, Blackwater – Buček, A. Kollár, Scheidl – Koyš, Lušňák, Čaládi – Tábi, Hvizdoš, Fominych

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.