Najtesnejšie víťazstvo: Nitra doma porazila Liptovský Mikuláš, FOTO

Zápas začal svižnou tretinou, avšak obe mužstvá produkovali množstvo nepresností. Lepším tímom boli domáci, ktorí si vypracovali dve šance, no brankár Romančík puk za seba nepustil.

Ilustračný obrázok k článku Najtesnejšie víťazstvo: Nitra doma porazila Liptovský Mikuláš, FOTO
54

Najskôr v 3. minúte v ideálnej pozícii zaváhal Hrušík. V 13. minúte strieľal spoza hráča Buček.

Prvá desaťminútovka prostrednej tretiny zastihla v lepšej forme Liptákov. Nitrania boli statickí a hostia to dokázali využiť. V presilovej hre skóroval od modrej čiary Kramár. “Corgoni” sa prebudili až v druhej polovici tretiny. V 33. minúte tečoval Čaládi strelu Kubku a bolo vyrovnané. Domáci išli do vedenia v 38. minúte po presnom zakončení Tábiho. Tretina mohla skončiť aj dvojgólovým rozdielom, ale Morrisonova prudká strela presvišťala popri Romančíkovej bráne.

Na začiatku tretej tretiny mal veľkú šancu Rácz, no v bekhendovom zakončení netrafil poloprázdnu bránu. Ten istý hráč mohol upokojiť Nitru aj v 49. minúte, keď strieľal spomedzi kruhov, ale znovu neúspešne. Domáci sa báli o výsledok až do záveru, v ktorom ešte Liptovský Mikuláš skúsil hru bez brankára. Hosťom sa už však vyrovnať nepodarilo.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 33. Čaládi (Kubka, Pupák), 38. Tábi – 23. Kramár (Kriška, Sukeľ). Rozhodovali: Lokšík, Nagy (Maď.) – Gegáň, Soltész (Maď.), vylúčení: 2:5, navyše: Kerbashian (Nitra) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2134 divákov

Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, S. Rácz, M. Versteeg, Pupák, Kubka, A. Sloboda, Korím – Buček, Kerbashian, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Čaládi, Lušňák, Koyš – Tábi, Hvizdoš, Hrušík

Liptovský Mikuláš: Romančík – Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Roman, Mezovský, J. Nemec, Smutný – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Rudolf Huna, Oško, Vybiral – L. Lunter, Róbert Huna, Richard Huna – M. Surový, Uhrík, Lištiak

Marián Bažány, tréner Nitry: „Odohrali sme veľmi ťažký zápas. Po prestávke sa ťažšie dostáva do zápasového tempa. Prvú tretinu sme vyhrali na strely 11:3. Bolo to však nevýrazné a netlačili sme sa do brány. Paradoxne v druhej tretine nám pomohol inkasovaný gól. Po ňom sme sa uvoľnili a vypracovali si nejaké šance. Hostí podržal brankár Romančík. Mladý Lukáš Tábi rozhodol zápas jednoduchou strelou. Máme dlhodobý problém so strieľaním gólov. Tábi to ukázal hráčom, ktorí by mali byť od neho lepší. Je to jednoduché, keď sa mi nedarí, musím všetko zjednodušiť. My stále hľadáme nejaké krížne prihrávky. Pokiaľ si najmä naši útočníci neuvedomia, že je to o jednoduchosti, tak budú frustrovaní. Hrozne ma hnevá, že si o tom hovoríme a trénujeme to. Príde zápas a akoby sme sa o tom ani nikdy nebavili. Nikdy nie je zlé víťazstvo, ale máme veľa priestoru na zlepšenie. Budem musieť niečo urobiť s presilovkami. Trénujeme ich, mali sme 45 minútové tréningy zamerané na presilovky. Príde zápas a každý chce robiť niečo iné. Buď budú hráči na presilovke dodržiavať to, čo sa trénuje, alebo budeme hľadať hráčov, ktorí to budú chcieť robiť.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Chceli sme nejaký bod z Nitry priviesť. Po prestávke je väčšinou hokej rozháraný. To sa aj potvrdilo v úvode zápasu. Išli sme do vedenia pekným gólom v presilovke. V druhej tretine využila Nitra naše zaváhanie na sto percent, pretože sme prehrali buly v obrannom pásme a Nitre tam padol teč. Druhý gól sme urobili chybu v obrannom pásme, keď sme nevyhodili puk. Nasledovala strela spoza hráča a Nitra išla do vedenia. My sme chceli v poslednej tretine urobiť všetko pre to, aby sme získali vytúžený bod. Pritlačili sme Nitru, boli sme aktívni v útočnom pásme. Opäť sa však prejavila nemohúcnosť našich útočníkov. Útočníci nedávajú góly a aj jediný gól, ktorý sme dali strelil obranca. V závere nás pribrzdili naše vylúčenia a darovali Nitre štyri minúty.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

HK Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 v 31. kole