Víťazná púť Nitry v skupine Kontinentálneho pohára pokračuje. Zdolala aj ukrajinský Kremenčuk.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla aj druhý zápas Kontinentálneho pohára: Ukrajinskému tímu strelila SEDEM gólov
42

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v druhom vystúpení na Kontinentálnom pohári proti ukrajinskému HK Kremenčuk 7:3. „Corgoni“ sú pred záverečným zápasom F-skupiny hranej v Nitre na prvom mieste tabuľky a krok od postupu do štvrtej fázy. V druhom stretnutí talianske Asiago zdolalo 4:3 poľskú Uniu Osvienčim.

Nitrania však nemali cestu za víťazstvom vôbec ľahkú. Ukrajinský tím totiž vzdoroval takmer 50 minút a držal výsledok 3:3.

Za tohto stavu mal Kremenčuk dokonca výhodu päťminútovej presilovky, keď pod sprchy po nebezpečnom zákroku putoval Duke. Outsider skupiny však ponúknutú príležitosť nevyužil a následne pykal. Nitra štyrmi gólmi v priebehu deviatich minút zlomila zápas na svoju stranu. HK Nitra nastúpi v nedeľu na záverečný zápas v skupine proti Unii Osvienčim o 18:00 h.

Tomáš Chrenko (HK Nitra): „Dnes sme nemali taký dobrý začiatok ako včera. Napriek tomu sme sa dostali do vedenia 2:0, ktoré sme stratili v oslabeniach. Výkon hlavne v úvode nebol taký, ako sme si predstavovali. Mali sme slabší pohyb. Do tretej tretiny sme išli za stavu 3:2. Chceli sme držať priaznivý stav a byť aktívni na puku. Hneď z oslabenia sme však dostali gól. Následne prišiel stupídny faul Dukea, ktorý nás oslabil na 5 minút. Klobúk dole pred všetkými chalanmi, ktorí chodili na ľad v tom oslabení, zvládli ho perfektne. Myslím si, že tam sa to zlomilo v náš prospech a potom sme dali ešte pekné góly. Výhra nás teší, je veľmi dôležité pre sebavedomie tímu. Sú to dva malé krôčiky k tomu, aby sa výsledky aj hra zlepšovala.“

Kontinentálny pohár (F-skupina, hrá sa v Nitre):

HK Nitra – HK Kremenčuk 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)

Góly: 10. Knies, 14. Tvrdoň (Donaghey, Duke), 35. Baláž (Tvrdoň, Švarný), 50. Baláž (Sýkora), 54. Knies (Myklucha, Bodák), 55. Pupák (Baláž), 59. Čederle (Baláž) – 18. Liaľka, 30. Liaľka (Matuševič, Krivošapkin), 41. Ratušnyj (Nimenko, Serednitskyj).

Nitra: Honzík – Donaghey, Mezei, Erkamps, Gajdoš, Švarný, Bodák, Pupák – B. Morrison, Duke, A. Sýkora – Čederle, Baláž, Tvrdoň – Solenský, Buncis, Molnár – Lacka, Myklucha, Knies – Pekarčík