Lucia Lauková Šport Iné športy

Bilancia sobotňajších zápasov vyšla nad očakávania. VKP Bystrina SPU je vo finále, a ženy prevzali vedenie v sérii na Sláviou EU.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zažila vydarený volejbalový víkend: Muži sú vo finále, ženy vo vedení, FOTO
8

Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra si v sobotu 24. marca na domácej palubovke vybojovali účasť vo finále play off, keď v piatom zápase semifinálovej série zdolali VK Mirad PU Prešov v piatich setoch 3:2 a s rovnakým skóre vyhrali aj celú sériu. Zápas trval 122 minút, rozhodovali: Mokrý, Daruľa. Stretnutie si nenechalo ujsť 400 divákov. Stav série na zápasy je 3:2.

VKP Bystrina SPU Nitra – VK Mirad PU Prešov 3:2 (-13, 19, 14, –24, 10)

Nitra: Zaťko 1, Malina 9, Kašper 11, Rehák 22, Guzmán 25, Horník 9, libero Ochodnický (Porubský 0, Kostoláni 4, Wawrrzynczyk 0, Menner 0, Mačuha 1). Tréner: M. Kardoš.

Prešov: Červeň 6, Feňo 3, M. Sopko st. 16, Macko 12, Katona 15, Hudák 9, libero T. Lampart (Mikovčík 1, Jurko 0, Gula 1, Margicin 0, Rajduga 0). Tréner: J. Vlk.

Fanúšikov nesklamali ani volejbalistky Volley project UKF Nitra, ktoré v treťom semifinálovom zápase play off vyhrali nad VK Slávia EU Bratislava 3:0 a v sérii na tri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1. Zápas trval 87 minút, rozhodovali: Královič, Juráček

Volley project UKF Nitra – VK Slávia EU Bratislava 3:0 (24, 23, 21)

UKF: N. Stümpelová 12, De Paula 4, Richweissová 4, Müller 17, Lukovič 9, Konečná 11, libero Španková (Hradecká 0, Poláčková 0)

V galérii si pozrite fotografie zo semifinále mužov!