Nitra zavŕšila týždeň víťazstvom: Miškovcu strelila tri góly, FOTO

Záver týždňa priniesol zápolenia 23. kola Tipsport ligy. Nitra na domácom ľade hostila súpera z Miškovca.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zavŕšila týždeň víťazstvom: Miškovcu strelila tri góly, FOTO
118

V prvej tretine diváci iba zívali nudou. Na oboch stranách sa najmä bojovalo o každý puk, ucelených kombinácií ponúkli obidva tímy málo. Za zmienku stojí iba Majdanov pokus po tandeme Kerbashiana, ktorý letel tesne vedľa. Na začiatku druhej tretiny prebrala divákov chyba nitrianskej obrany v strednom pásme, čo na samostatný únik využil hosťujúci Vas, Šimboch však svoj tím podržal pekným zákrokom lapačkou.

Málo hokejovej krásy a šancí sledovali diváci aj vo väčšej časti druhej tretiny. V 35. minúte sa však predsa len gólu dočkali. Padol na domácej strane, keď sa po odrazenom puku medzi kruhmi dobre zorientoval Lantoši a šikovnou strelou prekonal brankára hostí – 1:0. Záver tretiny patril hosťom. Dokonca sa aj tešili z gólu Magosiho pri vlastnom oslabení. Rozhodcovia však po porade s videorozhodcom usúdili, že puk pred presným zásahom opustil ľadovú plochu, a tak sa skóre nemenilo. Šimboch svoj tím podržal aj v závere druhej časti, keď ho zblízka neprekonal Louiseau.

Záverečná časť zápasu sa podobala tej prvej. Pred oboma bránkami bolo šancí minimum, Nitranom chýbala pohoda na hokejkách a hosťom viac iniciatívy v ofenzíve. O všetkom rozhodlo paradoxne nitrianske oslabenie, keď svoj únik z pravej strany zakončil peknou strelou Slovák – 2:0. Bodku za zápasom dal do prázdnej bránky na 3:0

HK Nitra – DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 35. Lantoši (McCormack), 57. Slovák (Pupák), 59. Majdan (Bortňák, Rapáč). Rozhodovali: Goga, Orolín – Gajan, Šoltés, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2069 divákov.

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Sloboda, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Fominych, Bortňák, B. Rapáč – Čaládi, Richard, Buček – Hrušík

Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Sziranyi, Milam, Lada, Slovák, Vojtko – Magosi, Loiseau, Kulmala – Pance, Vas, Harrison – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Rito, Hajos, Vincze

Stanislav Petrík, asistent trénera Nitry: „Dlho sme hľadali dieru v obrane Miškovca, cez ktorú by sme sa presadili. Podržal nás brankár Šimboch, ktorý bol opäť vynikajúci. Sme radi, že sme to dotiahli do víťazného konca.“

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „V prvom rade gratulácia Nitre. Zápas ovplyvnil prvý gól po chybe v našej obrane a zápas sme prepásli pri vlastnej presilovej hre v závere, keď sme inkasovali gól.“

HK Nitra – DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)