Nitra sa s Detvou vytrápila: O všetkom rozhodol Marek Slovák, FOTO

Hokejisti z HK Nitra hostili po dlhšej dobe na domácom ľade ďalšieho súpera. Pod Zoborom privítali húževnatú Detvu.

Ilustračný obrázok k článku Nitra sa s Detvou vytrápila: O všetkom rozhodol Marek Slovák, FOTO
83

Prvú šancu v zápase mal Korím, ktorého našiel prihrávkou do druhej vlny Fominych, ale hosťujúci brankár Zalivin situáciu vyriešil. Nitrania boli aktívnejší, ale záver tretiny patril hosťom. Najskôr netrafil bekhendom odkrytú bránu Ščurko, ale Nitranov to zrejme dostatočne nevarovalo. V poslednej minúte vymietol roh Šimbochovej brány reprezentačný debutant Martin Chovan a hostia vyhrávali – 0:1.

Detva sa v 25. minúte dokázala dostať aj do dvojgólového vedenia, keď strelou z otočky namieril presne Murček. V 28. minúte mal Blackwater pred sebou iba ležiaceho Zalivina, ale ten dokázal zmariť tutovku kanadského útočníka. „Corgoni“ sa dokázali presadiť až v polovici zápasu. V 30. minúte znížili, keď po pravom krídle potiahol puk Scheidl a spätnou prihrávkou našiel čepeľ Kerbashiana – 1:2. Domáci hráči po strelenom góle ožili a Detvania v tejto časti hry zaostávali. V 34. minúte mali niekoľko dobrých príležitostí Kerbashian a Majdan, ale Zalivin odolal.

V 45. minúte vzplanuli pred bránkou hostí vášne. Do seba sa pustili domáci Richard a hosťujúci kapitán Sládok, ktorý v bitke zvíťazil, ale súperovi uštedril aj zbytočné údery po tom, ako už ležal na zemi a putoval pod sprchy. Veľmi dôležitý gól mal na hokejke Ščurko, ale v samostatnom úniku neprekonal Šimbocha. Nitranom sa čas krátil, navyše Detva umne bránila a prehusťovala stredné pásmo. Domáci dokázali vyrovnať až v záverečnej hre bez brankára, keď poslal zápas do predĺženia Blackwater. V 61. minúte rozhodol o triumfe domácich Slovák.

HK Nitra – HC 07 Detva 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 30. Kerbashian (Scheidl, Majdan), 60. Blackwater (Slovák, Mezei), 61. Slovák (Lantoši) – 20. Martin Chovan (Puliš, Kuklev), 25. Murček (Ščurko, Puliš) Rozhodovali: Müllner, Babic (Maď.)- Synek, Váczi (Maď.), vylúčení: 5:5, navyše:: Richard 10 minút za bitku – Sládok 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Fominych, Bortňák, B. Rapáč – Šiška, Čaládi, Buček – Richard

Detva: Zalivin – Martin Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Matúš Chovan, Žilka – Giľak, Valent, M. Surový – Král

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Musím povedať, že hostia podali sympatický výkon. Na začiatku mal zápas úžasné tempo. Až som si hovoril, že či sa dá zvládnuť v takom tempe celých 60 minút. Žiaľ, pre nás, hostia išli do vedenia a to nám na pohode nepridalo. Sme radi, že sme otočili výsledok z 0:2, aj keď až v predĺžení. Verím, že do ďalších zápasov nám to pridá viac sebavedomia, ktoré v niektorých momentoch chýbalo. Bolo to kostrbaté a hráči sa vplyvom tlaku, že potrebujú vyhrať, natrápili v zakončení.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Odohrali sme veľmi dobrú prvú tretinu, v ktorej sme mali dobrý pohyb a vyhrali sme. V druhej tretine sme ešte odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Potom, sme častými vylúčeniami dostali Nitru do hry. Do tretej sme išli s tým, že budeme brániť výsledok a hrať na istotu. To sa aj stalo, dokonca sme mali aj pár šancí, keď sme mohli odskočiť späť na dva góly. Žiaľ, to sa nestalo a v závere sme nevyhodili puk v obrannom pásme a zápas išiel do predĺženia. Pred zápasom by sme bod brali, ale mali sme mať tri. Je to veľká škoda a som naštvaný, že sme to v závere nezvládli udržať.“

HK Nitra – HC 07 Detva 3:2 pp