Nitra uspela aj na domácom ľade: Liptovskému Mikulášu strelila štyri góly, FOTO

Nitrianski hokejisti sa predstavili pred domácim publikom. V role favorita nezaváhali.

Ilustračný obrázok k článku Nitra uspela aj na domácom ľade: Liptovskému Mikulášu strelila štyri góly, FOTO
98

Nitra sa proti Liptovskému Mikulášu v prvej tretine nedostala k žiadnemu tlaku. Hostia dobrým pohybom a organizáciou hry eliminovali zbrane domácich. Ich snaha vyústila do chyby nitrianskej obrany, no Žiak z dobrej pozície zazvonil iba o žrď Šimbochovej bránky. V 6. minúte využil svoj skvelý pohyb domáci Lantoši a po jednej z mála pekných ofenzívnych akcií vybojoval trestné strieľanie, ktoré aj sám chladnokrvne premenil – 1:0. Z prvej tretiny to však bolo všetko.

Obraz hry v druhej časti bol podobný tomu z úvodu. Málo šancí a viacero nepresností nemohlo divákov uspokojiť. Nitra si počkala na svoju príležitosť a po obrovskej chybe brankára Kislycina trafil do prázdnej bránky z uhla Majdan – 2:0. Šance sa potom rodili aspoň v početných výhodách, no ani hosťujúci Varga, či na druhej strane aktívny Majdan, nedokázali zmeniť priebežné skóre.

Nitranom vyšiel vstup do tretej tretiny, keď sa Rapáč šikovne uvoľnil za hosťujúcou bránkou a po jej obkorčuľovaní presnou strelou zaznamenal tretí gól domácich. Onedlho mohol znížiť Nádašdi, no Šimbocha opäť zachránila žrď. V 48. minúte sa ale dočkali aj hostia, keď Róbert Huna dorazil strelu svojho brata Richarda za bezmocného Šimbocha – 3:1. Nitra mohla definitívne rozhodnúť v 54. minúte, avšak Minárik trafil v dobrej pozícii iba do hornej žrde. Skóre zápasu na 4:1 nakoniec uzavrel dve minúty pred koncom Buček, keď pretlačil puk do bránky po predchádzajúcej aktivite Rapáča.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Lantoši (tr. str.), 27. Majdan, 41. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (Rapáč, Bortňák) – 48. Ró. Huna (Rich. Huna, J. Sukeľ). Rozhodovali: Baluška, M. Novák – M. Orolín, Kacej, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1984 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Rais, Versteeg, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík – Minárik

Liptovksý Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Fereta, Nádašdi, Nemec, Bača, Mezovský, Droppa – J. Sukeľ, Ró. Huna, Ri. Huna – Varga, Tamáši, Čenka – Nechaj, Uhrík, Lištiak – Žiak, Oško, Vybíral – Števuliak

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Nehovorí sa mi to ľahko, ale podali sme veľmi zlý výkon. Iba vďaka tomu, že hostia nemajú až takú kvalitu, sme zápas zvládli výsledkovo. Niečo sme si v kabíne povedali, ale musím vysloviť veľkú nespokojnosť s tým, čo hráči predviedli.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Môžeme vysloviť spokojnosť s prvou tretinou, kde sme Nitru prestrieľali pomerom 9:3. Napriek tomu sme inkasovali gól po trestnom strieľaní. Nitre sme umožnili dať aj druhý gól po zlej rozohrávke brankára. Snažili sme sa o obrat, ale opäť sme si nevytvorili šance a ťažkopádne sme hrali v presilovkách. Nitra potom pridala tretí gól napriek tomu, že sme si v prestávke povedali, aby sme sa pokúsili o kontaktný zásah. Potom si to domáci kontrolovali. My sme bojovali, ale Nitra ukázala, prečo dáva tak veľa gólov.“

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1