Nitra vyhrávala v Budapešti o 6 gólov: Napokon sa obávala o výsledok

Nitrania sa od úvodu zahryzli do súpera a brankár Bálisz chvíľami nevedel, kam skôr skočiť. V 6. minúte ho prekonal Scheidl a následne v prvej 12-minútovke lovil puk zo svojej siete ešte trikrát.

Ilustračný obrázok k článku Nitra vyhrávala v Budapešti o 6 gólov: Napokon sa obávala o výsledok

Po góle Koríma na 4:0 pre Nitru ho vystriedal medzi žŕdkami Rajna. Hostia na ľade absolútne dominovali, v prvej tretine pridali ešte dva góly a nepremenili niekoľko ďalších šancí, kým domáci sa prakticky ani nedostali do útočného pásma.

Druhá tretina však priniesla úplne iný obraz hry. Nitra vedomá si jasného náskoku herne poľavila, čo MAC využil, aby sa vrátil do zápasu. Vďaka dvom gólom Klempu, jednom Dansereaua a Pozsgaia znížil na 4:6. A to ešte Dudásovi neuznali gól pre postavenie hráča v bránkovisku. Hostia reagovali na vývoj a Hanuljaka v bránke vystriedal po štvrtom inkasovanom góle Šimboch.

V tretej časti nechceli Nitrania pripustiť žiadnu drámu a vzadu to viac zabetónovali. O ich výhre mohol definitívne rozhodnúť Morrison, ktorý v 54. minúte mieril sám na domácu bránku, ale realizáciu nájazdu nezvládol. O dve minúty neskôr zastavila strelu Bučka žŕdka. Hostia napokon v závere pridali ešte jeden gól, výhru podčiarkol svojím druhým presným zásahom v zápase aj so šťastím Blackwater.

MAC Budapešť – HK Nitra 4:7 (0:6, 4:0, 0:1)

Góly: 23. Dansereau (Dudás, Brown), 30. Klempa (Dansereau, Brown), 30. Pozsgai (Bodó, Macaulay), 36. Klempa (Bodó) – 6. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 9. Kerbashian (Slovák, Morrison), 10. Bortňák (Rapáč), 12. Korím (M. Versteeg, Rapáč), 13. Blackwater (Majdan, Slovák), 15. Čaládi (Morrison), 58. Blackwater (Mezei, Lantoši). Rozhodovali: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Vyšný, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Brown (MAC) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0.

MAC Budapešť: Bálizs (12. Rajna) – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Vokla, Garát, Bugár – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

HK Nitra: Hanuljak (30. Šimboch) – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Rais, Minárik, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Fominych