Aktualizované Hokej

Hokejisti Nitry nestačili na Slovan: Jediný gól domácich strelil Žitný

Hokejisti HK Nitra prehrali v 23. kole Tipos extraligy s HC Slovan Bratislava 1:4.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry nestačili na Slovan: Jediný gól domácich strelil Žitný
24

V úvodnej tretine boli smerom dopredu aktívnejší domáci. Zoči-voči zlyhali pred Parksom v tutovkách Slovák aj Kollár a Nitrania následne pykali. V 13. minúte sa z ojedinelej šance presadil dôrazný Kytnár a Slovan vyhrával 1:0. Nitranov nevyužité šance zrazili dole a od úvodu prostrednej časti hry zaostávali za súperom vo všetkých činnostiach. Naopak, “belasí” boli v hernej pohode, ktorú pretavili do dvoch gólov. V 24. minúte využil zaváhanie nitrianskej defenzívy O’Donnell. Na rozdiel troch gólov zvýšil bekhendom Urbánek a do brány Nitry sa postavil Nagy.

Ten si poradil s viacerými dobrými pokusmi slovanistov a udržal pred záverečnou dvadsaťminútovkou aspoň malú šancu pre Nitru. Dôležitou vzpruhou pre Nitru bol rýchly kontaktný gól z hokejky Žitného. Domáci ožili a Slovan sa čoraz viac sústredil prevažne na bránenie výsledku. V tom hosťom pomáhal spoľahlivo chytajúci Parks.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

“Corgoni” skúsili aj powerplay, ale následne už sa nedokázali dostať do útočného pásma a Slovan gólom Bučeka uzavrel stav na konečných 4:1 z pohľadu hostí.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 43. Žitný – 13. Kytnár (Maier), 24. O’Donnell (Štajnoch), 26. Urbánek (Ališauskas), 58. Buček (O’Donnell) Rozhodovali: Stano, Snášel – Durmis, Šoltés, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Petráš (Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley (26. Nagy) – Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Fominych, Holešinský, Žitný – Minárik, Šiška, Múčka – A. Sýkora

Slovan: Parks – Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Maier, J. Valach, Bačík, Beňo – Buček, Bortňák, Rapáč – Gašpar, Urbánek, O’Donnell – Šišovský, Kytnár, Studenič – Kundrik, S. Petráš, Lepskii

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Myslím si, že sme neodohrali zlý zápas. Druhú polovicu sme boli o trochu lepším mužstvom ako Slovan. Inkasovali sme zbytočné góly a keď dáte Slovanu náskok 3:0, tak si ho vedia postrážiť. Ďakujem hráčom za dobrý výkon. Škoda, že sme nevyužili gólové šance. Mohlo to dopadnúť inak.“

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana Bratislava: „V prvom rade by som chcel poďakovať celému mužstvu za zodpovedný, disciplinovaný výkon podporený fantastickým výkonom brankára Parksa. Ukázalo sa, že nám sedia viac kvalitní súperi. Vedeli sme, že Nitra má veľmi kvalitné presilovky, ktoré sa nám podarilo ubrániť. To viedlo k nášmu úspechu.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.