Nitra na východe bez úspechu: Od Košíc inkasovala šesť gólov, FOTO

Čestné buly medzi kapitánov Ladislava Nagya a Branislava Mezeia, odetých v špeciálnych dresoch, hodil urológ Ľubomír Lachváč, čím sa oba tímy symbolicky zapojili do už tradičnej akcie Movember.

Ilustračný obrázok k článku Nitra na východe bez úspechu: Od Košíc inkasovala šesť gólov, FOTO
39
Zdroj: Adam Stečák

Zápas sa začal dvomi nevýraznými presilovkami domácich aj hostí, Košičania však vo svojej druhej početnej výhode išli do vedenia. Zmätok pred brankárom Šimbochom využil Kafka a otvoril skóre – 1:0. V 10. minúte mohlo byť 2:0, Šimboch však v ťažkej pozícii ležiac na ľade zmaril radosť Šoltésovi. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale prekvapiť obranu domácich sa im v prvej tretine nepodarilo ani počas ďalších dvoch presiloviek. Naopak, v 16. minúte v nej doplatili na chybu v strednom pásme, po ktorej sa k typickej strele dostal košický kapitán Nagy – 2:0.

Košičania postupne prevzali iniciatívu a ich ofenzívne akcie boli čoraz častejšie. Pomohli im k tomu aj viaceré presilovky. V 24. minúte mohol jednu z nich využiť Kafka, jeho strelu bez prípravy však Šimboch zmaril efektným zákrokom. V pokračujúcom oslabení hostí unikol Kerbashian, ale jeho nájazd zmaril brankár Habal. V 33. minúte to už košickému útočníkovi Kafkovi v presilovke vyšlo, na jeho strelu Šimboch nestačil – 3:0.

Stav 3:0 nebol pre hostí beznádejný, ale ich ofenzívne snahy končili bez nebezpečných zakončení. V tretej tretine Košičania definitívne rozhodli o svojom víťazstve. V 46. minúte Nagy upravil na 4:0 aj s prispením nitrianskych obrancov a o 44 sekúnd Netík zakončil svoj prienik gólom na 5:0. Domáci sa sústredili na udržanie čistého konta a hráčov Nitry do väčších šancí nepúšťali. Naopak, od 54. minúty bol stav už 6:0, keď únik dvoch proti jednému zakončil Suja. Habal napokon druhý shutout v sezóne nedosiahol, v 57. minúte Majdan prepasíroval puk za jeho chrbát.

HC Košice – HK Nitra 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Góly: 7. Kafka (Netík, Galamboš), 16. Nagy (Šedivý, Brophey), 33. Kafka (Šedivý, Nagy), 46. Nagy (Haščák), 47. Netík, 54. Suja (Kafka, Pulli) – 57. Majdan (McCormack, Kerbashian). Rozhodovali: Novák, Staňo – Gegáň, Smrek, vylúčení: 8:5 na 2 min., navyše Koch (Koš.) 10 min. za napadn. hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 3696 divákov.

HC Košice: Habal – Pretnar, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, McDowell – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilar, Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Petráš – Žitný

HK Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Mir. Pupák, Rácz, Korím, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Fominych, Bortňák, Rapáč – Šiška, Richard, Čaládi

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: „Hráči sa po piatkovej prehre s Budapešťou dobre pripravili na zápas. Tak, ako za tú prehru mohlo 22 hráčov, tak sa dnes 22 hráčov podieľalo na víťazstve. V rozhodujúcich momentoch nás podržal brankár Habal, ktorý mal dôležitý zákrok najmä počas našej presilovky. Až do konca sme potom hrali zodpovedne. Ďakujem hráčom za dnešný výkon a takisto aj divákom, ktorí po piatkovom výsledku prišli na štadión.“

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: „V druhej tretine sme mali za stavu 2:0 vyložené šance, konkrétne Kerbashian či Lantoši. Tie sme, žiaľ, nepremenili. Keď dali domáci gól na 3:0, tak bolo vidieť, že sú už vo svojej koži. Štvrtému, piatemu a šiestemu gólu predchádzali hrubé individuálne chyby obrancov. V závere Juraj Majdan, ktorý k nám nedávno prišiel bez zápasovej praxe, ukázal, že sa oplatí bojovať až do konca.“