Lucia Lauková Šport Futbal

FC Nitra má za sebou posledný domáci zápas v tejto sezóne. Na domácom trávniku Nitra zdolala Liptovský Mikuláš.

Ilustračný obrázok k článku Nitra sa doma rozlúčila so sezónou: Futbalisti FC Nitra porazili Liptovský Mikuláš, FOTO
60

Futbalisti FC Nitra majú za sebou posledný zápas tejto sezóny na domácom trávniku pod Zoborom. Nitra sa doma rozlúčila so sezónou v nedeľu 28. mája. Pred zrakmi 580 divákov porazili v 11. kole o postup do Fortuna ligy hostí z Liptovského Mikuláša 2:1. Skóre otvoril súperov hráč Tomáš Staš. Nitra prehrávala po 17-tich minútach hry 0:1. Odpoveď Nitry prišla až v 61. minúte kedy na 1:1 vyrovnal Patrik Abrahám. O víťazstve Nitry rozhodol Filip Balaj gólom v 71. minúte.

FC Nitra – Liptovský Mikuláš 2:1

Zápas 12. kola nadstavby, ktorý sa bude konať v stredu 31. mája, odohrá Nitra na domácom trávniku klubu Partizán Bardejov. Na lídra tabuľky FC VSS Košice so 61 bodmi stráca FC Nitra päť bodov. Nitra je s 56 bodmi druhá v tabuľke.